Polska sieć sklepów TOPAZ nie pozostaje obojętna na trudną sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19. W odpowiedzi na apel lokalnych szpitali, Topaz w dn. 26-27 marca 2020 przekazał kilka tysięcy maseczek, rękawiczek ochronnych oraz artykułów spożywczych dla pracowników Szpitala Miejskiego w Siedlcach oraz szpitali w Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim i w Węgrowie.W trosce o dobro medyków i innych pracowników szpitala, sieć sklepów Topaz przekazała tysiące najpotrzebniejszych artykułów mających pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Przekazane materiały, jak deficytowe maseczki czy rękawiczki jednorazowe, mają przyczynić się do bieżącej pracy związanej z diagnostyką i ratowaniem życia oraz zdrowia zakażonych osób, z kolei artykuły spożywcze takie jak woda, produkty instant (dania gotowe, kisiele, budynie) czy czekolady trafią do lekarzy, którzy stoją dziś na pierwszej linii w walce z koronawirusem.

Jednocześnie z początkiem przyszłego tygodnia, tj. od 30 marca 2020 roku, co najmniej do Świąt Wielkanocnych, restauracja Brofaktura (której właścicielem jest sieć sklepów Topaz) zobowiązała się dostarczać codziennie, przez 7 dni w tygodniu, blisko 100 darmowych zestawów obiadowych dla wszystkich pracowników Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Powyższe działania firma tłumaczy społeczną odpowiedzialnością biznesu.
W tych trudnych dla wszystkich chwilach wielkim zaszczytem jest móc wspierać bohaterów ostatnich dni, czyli pracowników służb medycznych w ich jeszcze trudniejszej niż zwykle codziennej pracy, w walce z epidemią koronawirusa w Polsce” – tłumaczy centrala sieci.

Sieć sklepów Topaz, szczególnie z myślą o seniorach, od wtorku, 31 marca, uruchomi też w Siedlcach specjalną usługę zakupów na telefon. Po połączeniu z konsultantem infolinii wystarczy będzie złożyć zamówienie, a zakupy zostaną dostarczone bezpośrednio na wskazany adres – bez wychodzenia z domu, kolejek i dźwigania ciężkich toreb (podamy nr infolinii po uruchomieniu).


Dziękujemy Firmie Topaz za ogromną pomoc!