Za nami cały szereg wydarzeń, w których udział wzięło mnóstwo mieszkańców Siedlec i regionu.

21 czerwca (piątek) w Parku Miejskim Aleksandria odbyły się pierwsze "Wiosenne hulanki w Noc Kupały". Dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "CHODOWIACY" im. Alicji Siwkiewicz oraz zespołowi „Niwa” z Krzeska i Teatrowi Ognia „Mantra” z Makowa Mazowieckiego mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu opartym o dawne wierzenia związane z nocą przesilenia letniego - puszczanie wianków na wodę, tańce i hulanki przy ogniskach oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

22 czerwca (sobota) delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Niemiec, Ukrainy, Litwy i Słowacji wspólnie z Prezydentem Miasta Siedlce Tomaszem Hapunowiczem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Siedlce Maciejem Nowakiem uczciły pamięć poległych żołnierzy składając kwiaty na Cmentarzach Wojennych.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia były wspaniałe koncerty. Na scenie przy ul. Wiszniewskiego wystąpili: Pan Sprężynka z koncertem dla dzieci, Robert Rozmus, który zaprezentował się w programie „Robert Rozmus Show!” oraz gwiazda wieczoru Dawid Kwiatkowski. Artysta porwał fanów śpiewem, tańcem, niesamowitą energią i poczuciem humoru. Za młodym artystą przyjechały do Siedlec fanki z całej Polski. Było energetycznie, barwnie i wesoło.

Na scenie podczas Dni Siedlec 2024 zaprezentowali się także brązowi medaliści Mistrzostw Polski 2024 w rugby – drużyna MKS Pogoń Awenta Siedlce oraz Miejski Klub Rugby, Mini Żak U11 mistrzowie Polski oraz U12 brązowi medaliści i zdobywczynie 1 miejsca w kategorii U16 – Drużyna Amazonki Lublin. Serdecznie gratulujemy!

W niedzielę, 23 czerwca o godz. 19:00 w Parku Miejskim Aleksandria odbył się koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce pod dyrekcją Justyny Kowyni. Artyści wykonali utwory a cappella oraz instrumentalne z kręgu muzyki rozrywkowej. Również w niedzielę zorganizowano XV Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko, XII Historyczny Siedlecki Rajd Oldtimerów, XX Festyn Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce a także festiwal „Organowe Siedlce”. Dzień wcześniej mieliśmy okazję uczestniczyć w I Siedleckim Zlocie Składaków i Rowerów z PRL-u.

W trakcie Dni Siedlec2024 siedlczanie mogli uczestniczyć w niezliczonej ilości imprez, wydarzeń, spotkań, a odwiedzający nasze miasto goście z kraju i zagranicy poznali bogatą ofertę kulturalną miasta. Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom pozarządowym, które również w tym roku włączyły się w obchody DS2024 proponując różne wydarzenia ze swojego obszaru działania. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i organizację wielu spotkań, konkursów, porad, gier, turniejów czy warsztatów.

Do tej współpracy dołączyła jeszcze pogoda, która była wyjątkowo sprzyjająca.

Organizatorem koncertów było Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach a partnerem wydarzenia Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Widzimy się za rok!