Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na spotkanie z Joanną Kuciel -Frydryszak, autorką m.in. bestsellerowej książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, uznanej za najlepszą książkę 2023 roku. Wartością dodaną publikacji są wątki ściśle związane z regionem siedleckim. Dzięki materiałom dostarczonym Autorce m.in. przez Panią Różę Somlę – Dembowską odnajdziemy w treści bliskie nam obyczaje, krajobraz i kulturę.

„Chłopki” to książka tak popularna, że spotkanie autorskie z Panią Joanną Kuciel -Frydryszak traktujemy jako ukłon dla naszych Czytelników. Cieszymy się, że możemy dać Państwu radość ze spotkania z Autorką.

Joanna Kuciel-Frydryszak – dziennikarka, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka biografii „Słonimski. Heretyk na ambonie” (WAB 2012) nominowanej w najważniejszych konkursach na Historyczną Książkę Roku – im. K. Moczarskiego i O. Haleckiego. Biografii „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” (Marginesy 2017), nominowanej do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza, a także bestsellerowej, pierwszej w Polsce książki o polskich służących „Służące do wszystkiego” (Marginesy, 2018), nominowanej m. in. w konkursach: Nagrody Historyczne „Polityki” 2019, Nagroda jury w konkursie im. Teresy Torańskiej 2019.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Sutryk.

Podczas spotkania będzie prowadzona sprzedaż książek autorki. Ilość książek jest ograniczona. Płatność tylko gotówką.

12 czerwca 2024 r., godz. 18.00, Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w Informatorium (wejście od ulicy Esperanto) dostępne od 5 czerwca 2024 r. Ilość zaproszeń i miejsc jest ograniczona.