Dzieci z LUZ-u obroniły tytuł wicemistrza świata z ubiegłego roku, a Szymon Antosik zdobył 3. miejsce i tytuł II wicemistrza świata w kategorii jazz dance dzieci podczas tanecznych Mistrzostwach Świata Jazz, Modern, Ballet/ Pointe w Niemczech.

Przez cały tydzień 23-30 października 1704 tancerzy z 24 krajów z 4 kontynentów rywalizowało podczas Mistrzostw Świata Jazz, Modern, Ballet/ Pointe w Wetzlar w Niemczech. Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ juniorzy oraz dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w tym roku uplasowali się wysoko wśród najlepszych zespołów na świecie. Choreografie Joanny Woszczyńskiej, kierownika LUZ, wywalczyły dla Polski jedne z najlepszych miejsc w kat. juniorów formacji jazz i modern. Natomiast dzieci z LUZ-u obroniły tytuł Wicemistrza Świata z ubiegłego roku. Wspaniałe zaprezentował się także Szymon Antosik, który wywalczył brązowy medal w jazzie oraz V miejsce w modernie.

A oto wszystkie wyniki naszych siedleckiego LUZ-u:
- 2 miejsce i tytuł Wicemistrza świata w kat. jazz dance dzieci - FTN LUZ DZIECI,
- 3 miejsce i tytuł II Wicemistrza Świata w kat. jazz dance dzieci - Szymon Antosik,
- 4 miejsce - mini formacja jazz dance dzieci w składzie: Michalina Antosik, Szymon Antosik, Amelia Gąsior, Martyna Majchrowska, Julia Ostapowicz, Weronika Protasiuk, Małgorzata Roman - FTN LUZ DZIECI,
5 miejsce - Szymon Antosik - w kat. solo modern dzieci,
5 miejsce - formacja modern dance dzieci - FTN LUZ Dzieci,
5 miejsce - formacja jazz dance juniorzy - FTN LUZ II,
6 miejsce - mini formacja modern dzieci w składzie: Michalina Antosik, Szymon Antosik, Amelia Gąsior, Martyna Majchrowska, Julia Jakubik, Weronika Protasiuk, Małgorzata Roman - FTN LUZ Dzieci,
6 miejsce - formacja modern dance juniorzy - FTN LUZ JUNIORZY,
14/28 mini formacja modern - FTN LUZ Juniorzy.

Wszystkim tancerzom i choreografowi gratulujemy. Już w grudniu będziemy trzymać kciuki za udany start LUZ-u w Mistrzostwa Europy w Mikołajkach.

10 listopada MOK zaprasza na wspaniały musical w ich wykonaniu - Dzieci Powstania '44 w, który odbędzie się w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Sala widowiskowa "Podlasie" MOK, godz. 9:30, 11:30 - dla szkół (bilety i rezerwacje MOK tel. 25 794 31 03) oraz o 19:00 (zaproszenia do odbioru w MOK, ul Pułaskiego 6).