Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej nagrodzono tytułem Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku. W Siedlcach działają dwa podmioty, które dowodzą, że pomysły na biznes w ramach tzw. ekonomii społecznej, poparte motywacją i zespołową pracą ludzi, mogą być dobrym rozwiązaniem na rynku pracy i przynosić inicjatorom biznesowe korzyści.
Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał pierwszą nagrodę i tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku 2016, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Warszawie, 14 listopada. Tytuł i Nagroda główna dla siedleckiego ZAZ, otrzymana od Fundacji Credit Cooperatif i Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, poświadcza tym samym wysoką jakość usług i produktów oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo społeczne.
To już kolejna nagroda dla siedleckiego ZAZ, specjalizującego się we wspieraniu ludzi i pomysłów z obszaru tzw. ekonomii społecznej. Latem tego roku 10 podmiotom działającym na Mazowszu - w tym ZAZ oraz Centrum Integracji Społecznej z Siedlec - wręczono wyróżnienia "Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2016". To forma honorowania podmiotów ekonomii społecznej, doskonale radzących sobie na rynku i oferujących dobrej jakości usługi i produkty, a dodatkowo funkcjonujących z większym zrozumieniem dla ludzkich problemów i elastycznym do nich podejściem.
Firma konsultingowo-doradcza PricewaterhouseCoopers w ramach konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2016 przyznała Zakładowi Aktywności Zawodowej nagrodę, którą będzie pomoc w postaci mentoringu biznesowego, celem dalszego wspierania jednostki. Nagroda ta to swoisty certyfikat jakości, przyznawany finalistom Konkursu w kategorii "Przedsiębiorstwo Społeczne Roku "- firmom społecznym, które spełniającym wyśrubowane kryteria społeczne i ekonomiczne.
- To niezwykle cenne dla nas wyróżnienie jest uwieńczeniem naszych 8 letnich działań na polu budowania pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej jako pełnosprawnego pracownika, dostarczającego dobrego jakościowo produktu jako efektu swojej pracy. - mówi Katarzyna Rola-Skorupska, kierownik ZAZ Caritas Diecezji Siedleckiej. - To również efekt naszej współpracy na rzecz budowania lokalnej sieci partnerstwa i powiązań w zakresie wspierania podmiotów działających na zasadzie odpowiedzialności społecznej. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy na przestrzeni tych kilku lat pomagali nam tworzyć to ogromne dzieło, które w tej chwili może pochwalić się tak pięknymi owocami.
Ekonomia społeczna nie ogranicza się do konkretnych branż. "Przedsiębiorstwa społeczne" to normalne podmioty gospodarcze tworzone przez grupy osób, które są w trudnej sytuacji życiowej. I tym tylko się różnią. O ile "normalny biznes" dąży do realizacji swoich celów i maksymalizacji zysku, to firmy ekonomii społecznej są przedsiębiorstwami, dla których celem jest głównie pomoc człowiekowi. Ich rolą jest intensyfikowanie korzyści społecznych, przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym, pomoc niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym.
Zakład Aktywności Zawodowej i Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach to marki ekonomii społecznej na Mazowszu, którymi można się śmiało chwalić i czerpać z ich doświadczeń.
opr. JiC na podst. źródła
Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/