8 nowych aut do celów służbowych, w tym 4 nieoznakowane, otrzymała siedlecka policja przed rozpoczęciem lokalnej debaty społecznej o bezpieczeństwie 24 listopada. W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli wręczono też odznaczenia zasłużonym policjantom i osobom cywilnym.
Cztery zakupione i oznakowane auta zostaną przekazane funkcjonariuszom ruchu drogowego, aby - jak powiedział Komendant Miejski Policji mł. insp. dr Marek Fałdowski - "kierowcy regionu siedleckiego czuli się na drogach bezpiecznie". Cztery auta nieoznakowane dostaną służby kryminalne, zwalczające przestępczość pospolitą i zorganizowaną. Jedno z tych aut trafi do policyjnego Zespołu Poszukiwań, zajmującego się odnajdywaniem i osadzaniem w aresztach najgroźniejszych przestępców, poszukiwanych listami gończymi.
Klucze do aut - zakupione samochody to KIA, Skody i Opel - wręczył policjantom prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, a poświęcił je kapelan siedleckiej policji ks. prałat Kazimierz Niemirka. Zostały one sfinansowane w dużej części przez siedlecki samorząd, tj. ok. 240 tys. zł (ok. 50% kosztów aut). Pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa dla wsparcia policji, część z budżetu gminy Siedlce - Urząd Gminy Siedlce dołożył kwotę 32 500 zł.
Przy wręczaniu kluczy do aut, podczas dekoracji policjantów odznakami "Zasłużony Policjant" i osób cywilnych medalami "Za zasługi dla Policji" oraz w debacie społecznej nt. bezpieczeństwa, wziął udział I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji na Mazowszu, z siedzibą w Radomiu insp. Marek Świszcz.
Odznaczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka "Zasłużony policjant" otrzymało 11 funkcjonariuszy z Siedlec i okolicznych powiatów. Indywidualne podziękowania za pełnienie służby podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży zostały skierowane do 18 policjantów. Podczas debaty przyznano 5 medali "Zasłużony dla policji". Odznaczenie otrzymał m.in.: Kazimierz Paryła - skarbnik miasta Siedlce oraz Dariusz Stopa - starosta powiatu siedleckiego.
- Siedlce inwestują w swój rozwój w wielu obszarach, a nasze starania i wydatki dają wymierne efekty. Jedną z takich dziedzin jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców - deklarował w swoim wystąpieniu Wojciech Kudelski. - W ramach miejskiego programu wsparcia dla policji przekazujemy pieniądze od samorządu i jest to jedna z naszych najlepszych inwestycji, o czym świadczą ogólnopolskie rankingi. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa w mieście pojawiają się inwestorzy, mieszkańcy zakładają rodziny. Życzę wszystkim policjantom satysfakcji z pracy i miejcie świadomość, że macie oparcie w społeczeństwie.
Komendant Marek Fałdowski w części panelowej spotkania poinformował o działaniach, jakie policja podjęła w związku z wnioskami zgłoszonymi w poprzedniej, lutowej debacie nt. bezpieczeństwa. Wszystkie udało się zrealizować, a należały do nich m.in.: zwiększenie ilości patroli i bezpieczeństwa w rejonie ul. Sokołowskiej, na przejściach dla pieszych w ul. Jagiełły, kontynuowanie profilaktyki w zakresie cyberprzestępczości w placówkach oświatowych, przywrócenia posterunku w Zbuczynie, zwiększenia monitoringu w mieście i ilości sygnalizacji czasowych (te wnioski przekazano do ustaleń rządu), sprawdzenie oznakowania i miejsc parkingowych przy Szpitalu Wojewódzkim. "Nowe" wnioski z dyskusji, skierowane do służb mundurowych, jak i samorządu miejskiego, dot. ponownie monitoringu ulic w mieście oraz zanieczyszczenia powietrza.
Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji brązowym medalem "Za zasługi dla Policji" odznaczeni zostali:
1. brygadier DZIURA Adam,
2. Pan PARYŁA Kazimierz,
3. Pan ROZBICKI Leszek,
4. Pani SOBOTKA Barbara,
5. Pan SOKÓLSKI Mirosław,
6. Pan STOPA Dariusz.
W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymaniu porządku publicznego odznaczenia otrzymali:
Złotą odznakę "Zasłużony Policjant":
1. podkom. GÓRAL Andrzej,
Srebrną odznakę "Zasłużony Policjant":
1. asp. szt. STEFEANIAK Sławomir,
Brązową odznakę "Zasłużony Policjant":
1. asp. szt. NURZYŃSKI Krzystof,
2. asp. PRZYBYSŁAWSKA – CHMIELAK Maria,
3. kom. STEFANIUK Karol.
Za udział w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży indywidualne podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, z wyrazami szacunku i uznania za służbę pełnioną w terenie przez długie godziny i w trudnych warunkach, otrzymali:
1. post. BIAŁY Łukasz,
2. st. sierż. BORKOWSKI Stanisław,
3. st. sierż. BORKOWSKI Tomasz,
4. asp. szt. CABAJ Janusz,
5. asp. szt. CHMIELIŃSKI Piotr,
6. sierż. GOSCHORSKI Marcin,
7. sierż. JÓŹWIAK Paweł,
8. post. KIEŁCZYKOWSKI Tomasz,
9. st. sierż. KOSMALSKI Daniel,
10. sierż. LEWANDOWSKI Dominik,
11. post. OLSZEWSKI Maciej,
12. sierż. ORNOWSKI Michał,
13. st. sierż. PRACZ Mariusz,
14. st. sierż. SKRAJNY Michał,
15. asp. szt. STRZAŁKOWSKI Michał,
16. sierż. TOMSU Tomasz,
17. post. WAWRYNIUK Michał,
18. sierż. szt. WYMIATAŁ Bogusław.
opr. JiC
Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
***************
Informacja z 22.11.2016
Komenda Miejska Policji w Siedlcach zaprasza 24 listopada mieszkańców Siedlec i regionu na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu.
Przedmiotowa debata odbędzie się 24 listopada 2016 o godz. 12.00 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach, a udział w niej zapowiedzieli Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu siedleckiego.
Debata poświęcona zostanie omówieniu realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej, z 16 lutego 2016 r. Zaprezentowana również zostanie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (więcej nt.temat: siedlce.pl/index.php) i aplikacja "Moja Komenda".
Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu.
autor: podinsp. Jerzy Długosz
KMP W Siedlcach.
Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/