Siedlczanka Katarzyna Piekart zdobyła 13 września brązowy medal w rzucie oszczepem na Paraolimpijskich Igrzyskach w Rio de Janeiro. Zabrakło jej tylko 62 cm. do zdobycia złotego medalu.

Zawodniczka Integracyjnego Klubu Sportowego Siedlce startowała w swojej koronnej konkurencji, w której broniła złotego medalu zdobytego 4 lata temu na paraolimpiadzie w Londynie. Nasza oszczepniczka, w swojej najlepszym rzucie uzyskała wynik 41.07 m. Było to tylko o 61 cm. mniej od Brytyjki Hollie Arnold (41,68 cm - nowy rekord świata).

W Londynie, Katarzyna Piekart zdobywając złoto rzuciła oszczepem na odległość 41,15 i był to wówczas najlepszy wynik na świecie.

Nie był to jedyny start naszej zawodniczki w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio. Wcześniej, zawodniczka IKS Siedlce startowała w skoku w dal i w biegu na 100 m., konkurencjach, w których nie była taką faworytką jak w rzucie oszczepem. Pomimo to, w skoku w dal siedlczanka uzyskała zakładane minimum, tzn. awansowała do ścisłego, 8-osobowego finału, w którym skoczyła na odległość 5, 05 m i zajęła ósme miejsce. Zwyciężyła reprezentantka Nowej Zelandii Anna Grimaldi z wynikiem 5,62 m.

Zawodniczka IKS Siedlce startowała też w eliminacjach biegu na 100 m (z 10/11 września), jednak w tej konkurencji nie udało się jej osiągnąć dobrych wyników.