Doroczne święto wszystkich mieszkańców Siedlec i regionu rozpoczęło się w sobotę, 6 września. Największą imprezą w ramach Dni Siedlec 2014 są oczywiście Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z Festiwalem Pieśni Tańca i Folkloru. W tegorocznych imprezach na siedleckich błoniach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

Uroczyste otwarcie Targów Rolnych zgromadziło duże grono osób związanych z naszym regionem i rolnictwem. Nie zabrakło także gości z zagranicy. Przybyły delegacje z zaprzyjaźnionych miast i powiatów: Berdyczowa na Ukrainie, Sabinova na Słowacji, litewskiego Rejonu Wileńskiego oraz z Niemiec – z miasta Dasing i powiatu Oberhavel. Po raz pierwszy w Siedlcach na tak dużej imprezie gościła Julia Pitera, nowo wybrana poseł do Parlamentu Europejskiego. Polski parlament reprezentowali posłowie Krzysztof Tchórzewski i Jacek Kozaczyński. W imieniu organizatorów wspólnego otwarcia imprezy dokonali dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Andrzej Kamasa i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
W tegorocznych XXI Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczymwzięło udział ponad 500 wystawców, reprezentujących praktycznie wszystkie sfery obsługi rolnictwa. Każdy powinien podczas dwu dniowej imprezy znaleźć co go zainteresuje. Są liczne stoiska, na których można nabyć artykuły żywnościowe, rośliny ozdobne, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego. Jest cała strefa rekreacyjna i ogródki gastronomiczne. W ramach imprezy prezentowane są także zwierzęta hodowlane oraz drobny inwentarz.
Oprawę artystyczną imprezy stanowią zespoły folklorystyczne uczestniczące w XXII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni, Tańca i Folkloru. Tym razem na scenie prezentują się zespoły ze Słowacji, Ukrainy, Litwy i Polski.
Wszystkie te imprezy odbywają się także w ramach trwających Dni Siedlec. Przed południem na trasę rajdu wyruszyli uczestnicy II Siedleckiego Rajdu Oldtimerów. Pięćdziesiąt zabytkowych pojazdów miało do pokonania 70 km z metą w Wiśniewie.

Po południu na Skwerze Kościuszki odbył się koncert muzyki filmowej stworzonej przez Waldemara Kazaneckiego, a przewodnim motywem będzie obchodzony jubileusz 40-lecia powstania filmu "Noce i Dnie", który był nagrywany także na ziemi siedleckiej.