W sobotę i niedzielę, 13 i 14 września w Siedlcach rozegrane zostaną finałowe wyścigi Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Wystartują najlepsi polscy juniorzy i juniorki oraz elita kobiet. W sobotę kolarze rywalizować będą od godz. 14.30 na trasie Siedlce – Golice Siedlce, a w niedzielę Siedlce, przez Mordy, Hołowczyce, Sarnaki i Łosice do Siedlec.


Zawody rozpoczną się w sobotę, 13 września jazdą indywidualną na czas. Pierwszy zawodnik na trasę Siedlce – Golice wystartuje ok. 14.30. Następni – co minutę. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na ul. Jana Pawła II, Kazimierzowskiej oraz na terenie gminy, aż do Golic.
W niedzielę, 14 września najpierw, o godzinie 9.55 odbędzie wspólny start honorowy sprzed Urzędu Miasta Siedlce. Stąd kolarze przejadą na start "ostry", który będzie miał miejsce na ul. Janowskiej, z której kolejno będą startować wszystkie grupy. Pierwsza o godz. 10. Finisz wszystkich grup odbędzie się na ulicy Pułaskiego. Pierwsi, na liczącą 106,5 kilometra trasę, wyruszą juniorzy. Zrobią pętlę, jadąc m.in. przez Mordy, Hołowczyce, Sarnaki i Łosice, by powrócić do Siedlec. Kolarska elita pań wystartuje razem z juniorami młodszymi na trasę liczącą 98 kilometrów. Ich pętla tylko nieznacznie różnić się będzie od juniorskiej. Juniorki młodsze pojadą przez Wojnów i Mordy na najkrótszą, bo 45-kilometrową trasę.
W miarę zbliżania się kolarzy, skrzyżowania na trasie wyścigu będą sukcesywnie blokowane z przecinającymi ją drogami. Zadbają o to członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, główne skrzyżowania zabezpieczać będą funkcjonariusze policji. Chodzi o to, by utrudnienia w ruchu były jak najkrótsze i jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców. Kolumny kolarzy poprzedzać będą policjanci na motocyklach.
Na miejsce uroczystego zakończenia Finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym wybrano Plac generała Władysława Sikorskiego w Siedlcach. Zwycięzcy odbiorą puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe. Finałowi przyświeca hasło "Młody wolny od nałogów". Jego organizatorem jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Honorowy patronat przyjął Prezydent Miasta Siedlce, Pan Wojciech Kudelski.