Siedlecka Rodzina Katyńska zaprasza w niedzielę, 14 września na dwie wyprawy rowerowe upamiętniające wydarzenia, które rozegrały się we wrześniu 1939 roku na ziemi siedleckiej - pod Domanicami i Wodyniami.

Pierwsze z nich to rajd rowerowy upamiętniający 75 rocznicę bitwy pod Domanicami. Start z ul. Domanickiej (róg Leśnej) o godz. 9.45. Przyjazd do Domanic ok. godz. 11.00. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. za ofiary wojny oraz w uroczystościach na cmentarzu parafialnym, gdzie pochowani są żołnierze, którzy zginęli w bitwie pod Domanicami. Obchody rocznicy zakończy część artystyczna w miejscowym Ośrodku Kultury.

Druga wyprawa rowerowa uczci 75. rocznicę bitwy pod Wodyniami. Chętni do wyruszenia na rowerową trasę spotkają się o godz. 13.30 na parking przy PWiK przy ul. Leśnej. Stamtąd przejadą do Woli Wodyńskiej. Tam o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza św. za ofiary wojny, a po niej apel pamięci na cmentarzu i część artystyczna. Powrót do Siedlec inną już trasą od godz.17.00.

Siedlecka Rodzina Katyńska zaprasza na jeszcze jedno wydarzenie upamiętniające Wrzesień 1939 r. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, a nosi tytuł "Podróż mimo woli". Jest to spotkanie ze świadkiem historii: Panią Haliną Witkowską. Odbędzie się ono 17 września o godz. 11.00 w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, ul. Bpa. I. Świrskiego 31.