Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Goście!

Zapraszamy na uroczyste otwarcie Parku Miejskiego "Aleksandria" już w tę sobotę 24 czerwca 2023 r.o godzinie 16:00. 

Nowocześnie zaaranżowany teren posłuży nie tylko do wypoczynku i rekreacji, ale także stanie się przestrzenią wydarzeń kulturalno - artystycznych. Nowe nasadzenia sprawiły, że park jest zakątkiem pełnym zieleni, sprzyjającym odpoczynkowi na łonie natury. Szerokie alejki zachęcają do spacerów. Wędrując nimi można odkryć ukryte wśród zieleni atrakcje - zegar ogrodowy, ławkę z postacią Aleksandry Ogińskiej czy postument z herbem.
Dodatkowych wrażeń estetycznych dostarczą fontanny i rzeźby ogrodowe.

W tak urokliwym miejscu warto zatrzymać się na dłużej. Sprzyjają temu wygodne ławki, nowy budynek w ogródku jordanowskim oraz odtworzony pawilon ogrodowy, w którym zainstalowano nowy system nagłośnienia zapewniający niezapomniane wrażenia podczas wydarzeń zaplanowanych na lato.

Z myślą o najmłodszych gościach i całych rodzinach utworzono plac zabaw podzielony na strefy dla dzieci w różnym wieku oraz siłownię plenerową zachęcającą do aktywności fizycznej. Wykonane zostały także ścieżki edukacyjne i liczne pulpity oraz tablice informacyjne. Park został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

W zakres prac rewitalizacyjnych wchodziło także wykonanie nowego oświetlenia oraz monitoringu - wszystko z myślą o bezpieczeństwie i komforcie odwiedzających. 

Zapraszamy Państwa serdecznie do częstych odwiedzin i spędzania wolnego czasu w Parku Miejskim "Aleksandria".
Projekt pn.: "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.