Uroczyste otwarcie Parku Miejskiego Aleksandria

24 czerwca 2023 r. (sobota), godz. 16:00

Serdecznie zapraszamy na „Piknik u Księżnej Ogińskiej” z okazji zakończenia rewitalizacji Parku Miejskiego Aleksandria. W programie znalazł się koncert muzyki polskiej w wykonaniu Joanny Różewskiej (fortepian) i Orkiestry Kameralnej Aleksandria pod dyrekcją Szymona Teleckiego, inscenizacja taneczna „Z wizytą u Księżnej Aleksandry” i wystawa fotografii archiwalnych ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach pt. „Historyczny spacer po parkowych alejach”.

Zadanie pn. „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach” dofinansowano z Funduszy Europejskich. Wysokość dofinansowania: 8 303 520, 73 zł.

Zanim rozpocznie się część oficjalna, wszystkie dzieci zapraszamy od godz. 13:00 na tańce animacyjne, modelowanie balonów, teatr baniek mydlanych, gry, zabawy, iluzje, kącik malowania buzi i włosów, pokazy szczudlarzy w efektownych kostiumach i maskach i alejkowe spotkania z postaciami z epoki.

Natomiast o godz. 15:00 w budynku Ogródka Jordanowskiego odbędzie się prelekcja Piotra Ługowskiego pt. „Aleksandria – sentymentalny Park Aleksandry Ogińskiej na przestrzeni dziejów”.

Podczas imprezy wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz, Pan Sprężynka, Clown ReSorek i Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa.