Drużyna z siedleckiego Miejskiego Klubu Rugby Pogoń Siedlce w kategorii do lat 11-tu jest najlepsza w Polsce.

Droga do tytułu mistrza była długa, zespół wziął udział w ośmiu z trzydziestu trzech turniejów ogólnopolskich, które zawsze kończył na pierwszym miejscu.  W klasyfikacji końcowej, w której brało udział trzydzieści klubów rugby z całej Polski, był bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce. Tym samym zakwalifikował się z pierwszego do Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego w Łodzi. W tej kategorii zagrało jeszcze jedenaście zespołów, podzielonych na trzy grupy.

MKR Pogoń Siedlce wygrał wszystkie mecze grupowe i zagrał w finale z zespołem Orkana Sochaczew i Ogniwa Sopot. Finał był pełen dramaturgii, ponieważ siedlczanie pierwszy mecz remisowali, a w drugim przegrywali w pierwszej połowie 0:2 i klub z Wybrzeża miał powody, by cieszyć się z prawie wygranego meczu i turnieju.

Jednak młodzi rugbiści z Siedlec pokazali, że nigdy nie można się podawać i w drugiej odsłonie zespół powstał jak Feniks z popiołów i pokonał przeciwnika 3:2. Jeden punkt zdecydował o sukcesie zespołu z Siedlec.

Tym samym udowodnił, że jest najlepszy w Polsce w kategorii Mini Żak U11. Za Mistrzostwo drużyna otrzymała medale i okazały puchar (o wysokości jednego metra). Finał rozgrywano w Łodzi w dniu 18.06.2023

Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik pogratulował młodym zawodnikom i trenerom sukcesu, a także przekazał sportowcom upominki, na spotkaniu w Urzędzie Miasta (21.06.2023).