7 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siedlcach odbyło się wyjątkowe wydarzenie w ramach obchodów Jubileuszu 110-lecia istnienia szkoły, a mianowicie "Nocne Czytanie w Dwójce".

W trakcie tego niezwykłego wieczoru znakomici goście, nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty powieści "Morderstwo w Orient Expressie", zapewniając niezapomniane doznania czytelnicze.

W ten magiczny wieczór uczestnicy przenieśli się w świat wyobraźni, gdzie każda strona książki stawała się wirtualnym krajobrazem kryminalnej intrygi stworzonej przez legendarną Agathę Christie. Powieść "Morderstwo w Orient Expressie" ukazała się w nowym świetle, gdy fragmenty tekstu zostały odczytane przez znakomitych gości, wśród których znaleźli się:

  • Pan Andrzej Sitnik, Prezydent Miasta Siedlce,
  • Pani Hanna Bolesta, Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie,
  • Pani Irena Bytniewska, Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach,
  • Ks. Kanonik Jacek Szostakiewicz, Proboszcz parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach,
  • Pan Jerzy Osiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Siedlce,
  • Pani Ewelina Raczyńska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach,
  • Pani Barbara Maksymiuk, Członek Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż.

Nie tylko słowa stanowiły serce tego niezwykłego wieczoru. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji, które wzbogaciły „Nocne Czytanie w Dwójce”. Kącik z tematycznymi kolorowankami pozwolił na chwilę oderwania się od rzeczywistości i twórczą zabawę, tworząc swoje własne arcydzieła na papierze. Specjalnie przygotowany escape room dostarczył niezapomnianych emocji i wyzwań logicznych. Oprócz tego, foto budka pozwoliła uwiecznić uśmiechy uczestników i utrwalić wspomnienia na niezapomnianych kadrach.

Celem „Nocnego Czytania w Dwójce” było nie tylko uczczenie 110-lecia istnienia szkoły, ale także stanowiło moment refleksji nad rolą i wartością czytania w życiu każdego człowieka oraz promowanie literatury jako wartościowej formy rozrywki i edukacji.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i wspólną twórczą atmosferę, jaką razem stworzyli podczas „Nocnego Czytania w Dwójce”. Zachęcają i zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji wydarzenia, która odbędzie się w przyszłym roku.