Premiera: 4 czerwca 2023 r. (niedziela) godz. 16:00

Gro Dahle, skandynawska autorka i psycholożka, napisała poruszającą historię Lusi, która ogranicza swoje bycie do spełniania oczekiwań rodziców i nauczycieli.

Cichy dramat tej przykładnej dziewczynki, „tak cichutkiej, że któregoś dnia zniknęła” przedstawią aktorzy Teatru Dziecięcego Dramma-Mia. Spektakl łączący grę w planie żywym z animowaną plastyką stwarza okazję do rozważań, m.in. nad istotą autonomii dziecka. Czyż presja bycia idealnym nie jest z jednej strony standardem w dzisiejszych czasach, a z drugiej strony pułapką?

Jedną scenę przedstawienia „Grzeczne”  wyreżyserował znakomity mim Bartosz Ostapczuk. To ciekawy eksperyment sceniczny, który przyniósł mnóstwo inspiracji adeptom teatru, a widzowi serwuje różnorodność stylistyk.  Sztuka wykorzystuje elementy tańca, hip-hopu oraz zapisy rozmów Tomasza Zielińskiego z nastolatkami pogrążonymi w depresji, co z pewnością zwiększa jej atrakcyjność dla młodzieży. Ale spektakl skierowany jest do widzów w każdym wieku – dla „małych” , „dużych” i „bardzo dużych”.

„Grzeczne” wg książki „Grzeczna” Gro Dahle i tekstów Tomasza Zielińskiego (#UsłyszećNa Czas) oraz fragmentów z blogu Moje Powietrze.

Występuje: Teatr Dziecięcy Dramma Mia, Urszula Gotowicka, Piotr Pietrzak.


Po spektaklu odbędzie się spotkanie z psychoterapeutką Barbarą Frankowską, dotyczące poruszonych w przedstawieniu problemów.