Z okazji 40-lecia istnienia Miejskiego Przedszkola Nr 17 w Siedlcach został zorganizowany Charytatywny Maraton Biegowy  ”Z 17-tką biegamy – Dzieciom pomagamy”, współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Ideą, która przyświecała organizatorom było wsparcie działalności siedleckiej Fundacji – cały zebrany dochód z rejestracji uczestników biegu, jak i z dobrowolnych darowizn ludzi dobrej woli i otwartego serca został przeznaczony nawsparcie dzieci w leczeniu. Inicjatywa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siedlce już jesienią, gdy rozpoczęły się przygotowania.

Impreza miała miejsce dnia 13 maja 2023 roku na terenie Ośrodka ARMS przy ulicy Prusa 6. Przesłaniem

Piękna pogoda i charakter wydarzenia przyciągnął na Stadion Lekkoatletyczny mnóstwo siedlczan: dzieci i dorosłych. Całe rodziny z radością wystartowały w biegach na rzecz inicjatywy. Dzięki profesjonalnej organizacjibiegów pod patronatem merytorycznym pani Lidii Choejckiej-Leandro oraz odpowiednim dostosowaniu dystansów w biegu mogły wziąć udział dzieci i dorośli niepełnosprawni. Bieg towarzyski przerodził się w pełną radości, spontaniczną aktywność fizyczną całych rodzin – rodzice pomagali pokonać dystans dzieciom, dzieci kibicowały wzdłuż bieżni rodzicom, opiekunowie pomagali niepełnosprawnym….. Duch walki, radość, sportowa zdrowa rywalizacja, wzajemna pomoc – to wszystko napełniało serca osobom obserwującym wydarzenie. W tym dniu, na siedleckim Stadionie Lekkoatletycznym nie liczył się wynik biegu, a przede wszystkim podjęcie wyzwania i chęć niesienia pomocy – za odniesienie do takich wartości każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy zloty medal.

Po zakończeniu wszystkich kategorii biegowych uczestnicy mieli okazję świętować Jubileusz podczas Rodzinnego Pikniku. Zapewniono atrakcje dla wszystkich – pokazy strażaków z Komendy Straży Pożarnej w Siedlcach, policjantów z Komendy Miejskiej w Siedlcach, ratowników medycznych wraz z prezentacją ambulansu medycznego Meditrans, pierwsza pomoc przedmedyczna i mierzenie ciśnienia z Centrum Ustawicznego „Medyk” w Siedlcach,pokaz baniek mydlanych, dmuchane zjeżdżalnie, demonstracja motocykli z siedleckiej grupy FMB oraz wiele innych.

Wydarzenie przyniosło ogromną satysfakcję wszystkim uczestnikom. Radość i uśmiech na buziach wszystkich dzieci świadczyły o pięknie spędzonym wolnym czasie.