13 maja na terenach zielonych przy amfiteatrze oraz części ulicy Wiszniewskiego odbyła się MotoWiosna, pierwsza z cyklu czterech imprez, które Miasto Siedlce zorganizowało w ramach Budżetu Obywatelskiego na ten rok.

Należy podkreślić ogromne zaangażowanie i współpracę członków stowarzyszeń: FMB Siedlce, MotoSiedlce, MTZ Korba, ATV Qady Siedlce i Naturalnie 4x4, za co składamy wielkie podziękowania.

W sobotę punktualnie o godzinie 16.00 imprezę MotoWiosna zainicjował występ Freestyle Family. Chłopaki dali świetny pokaz skoków na crossach a zgromadzona licznie publiczność mogła odnieść wrażenie, iż w rejonie pokazu prawa fizyki przestały obowiązywać. Backflipy, grab'y, hart attacki, a nawet holly grab'y... przyprawiały oglądających o dreszcze. Z pewnością ekipa Freestyle Family skradła serce siedlczan, w kolejkę po autografy i zdjęcia ustawiały się tłumy chętnych.

Chwilę po 18.00 rozpoczęła się część koncertowa imprezy, i na scenie pojawił się zespół Bezpiecznik. Członkowie grupy zafascynowali publiczność klasyką polskiego blues’a.

Następnie wstąpił zespół ŁOK’ej Band , którego mocna sekcja dęta oraz elektryzujący głos wokalisty zaserwowały nam klasycznego rocka i bluesa w najlepszym wydaniu.

Przed wystąpieniem gwiazdy wieczoru mieszkańców miasta i wszystkich gości powitał Prezydent Andrzej Sitnik.

Około 21:00 na scenę wyszedł zespół TABU. Publiczność śpiewała razem z wykonawcami, panowała wspaniała atmosfera, były BIS-y, a ze sceny płynęła niesamowita energia.

Imprezę zakończył zjawiskowy pokaz laserów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za wspaniałe występy, a także współorganizatorom oraz organizacjom zaangażowanym w realizację wydarzenia.