26-27 września 2019, Siedlce, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Przed nami 5. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019, który odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach. Tematem przewodnim Szczytu jest "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości".

W ramach tegorocznej edycji Szczytu odbędzie się konferencja organizowana przez Ministerstwo Energii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt.: „Zielona energia szansą na rozwój regionów”.

Na zakończenie pierwszego dnia Szczytu odbędzie się Gala wręczenia statuetek "Bursztyn Polskiej Gospodarki 2019" - nagrody przyznawanej osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i zagranicą. Laureaci „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2019”:

Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji
Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński, Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej im. Generała Broni Tadeusza Buka
Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju
Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Szczyt Gospodarczy OSG 2019 to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń o charakterze gospodarczo-biznesowym. Tradycyjnie w wydarzeniu weźmie udział wielu czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu, zainteresowanych obecnym stanem oraz przyszłością polskiej gospodarki z perspektywy kluczowych dla niej sektorów.

Szczegółowa AGENDA OSG 2019 dostępna jest tutaj. Zakres tematyczny obejmuje m.in.:

Energetyka
Ciepłownictwo i kogeneracja. Program „Czyste powietrze”
Rozwój – inwestycje w infrastrukturę kraju
Gospodarka 4.0 – przemysł i innowacyjność
Infrastruktura i transport
Samorząd lokalny
Bezpieczeństwo narodowe
Bezpieczeństwo surowcowe i przesyłowe
Bezpieczeństwo środowiskowe i ekologiczne