11 września Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach, przy ul. Dzieci Zamojszczyzny 39, zorganizował IV Integracyjne Święto Warzywa pod hasłem „Dzień Marchewki”.

Uroczystość odbyła się na terenie SOS Wioski Dziecięce. Głównym punktem święta był konkurs kulinarny na potrawę, której bohaterem była marchewka. Potrawy przygotowane zostały przez osoby niepełnosprawne z placówek uczestniczących w święcie: Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie, Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach, Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach. Ponadto w imprezie uczestniczyły delegacje z Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami”, Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.
Gościem honorowym oraz przewodniczącym jury był Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik.
Zwycięską potrawą okazały się babeczki marchewkowe przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie.

Podczas uroczystości organizowane były konkursy w obieraniu marchewki, bieg w workach po marchewkę, przeciąganie liny oraz, oczywiście, poczęstunek i dyskoteka dla wszystkich uczestników.

W pomoc przy organizacji imprezy zaangażowane były również instytucje: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Gostchorzy, SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach, Dom Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach, Bank Żywności w Siedlcach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz rodzice uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcach.