W sobotnie przedpołudnie 31 sierpnia kilkadziesiąt osób biegało po Lesie Sekulskim z kolorowymi workami, zbierając śmieci. To druga tego typu akcja zorganizowana przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach oraz Nadleśnictwo Siedlce.

Mieszkańcy miasta i okolic z entuzjazmem podeszli do zadania. Pojawili się całymi rodzinami, dzieci i dorośli w sportowych strojach, wyposażeni przez ZUO w rękawiczki, worki oraz wodę ruszyli grupami w różne strony lasu.

Plogging to połączenie przyjemnego z pożytecznym – wspólna aktywność na łonie przyrody, którą przy okazji posprzątano. Wśród „skarbów” Sekulskiego Lasu znaleziono głównie butelki, puszki, opakowania po żywności, ale i lodówkę.
Nagrodą dla uczestników za trud i wykonaną pracę była nie tylko satysfakcja, ale i sadzonki drzew przekazane przez Nadleśnictwo Siedlce.

To, że tego typu akcje są potrzebne, pozostaje bez wątpliwości. Jak długo posprzątany las, pozostanie czysty, zależy od nas samych. Dlatego apelujemy i zachęcamy, by dawać dobry przykład innym, dbać o środowisko i w gronie rodziny czy znajomych wybrać się od czasu do czasu na plogging po okolicy.