• 13 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyła się debata młodzieży „Jestem świadomy własnej wartości?!” zrealizowana w ramach kampanii „Widzę - rozmawiam - reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”.

Wzięli w niej udział przedstawiciele 10 szkół ponadpodstawowych. W swoich wystąpieniach zwracali uwagę na źródła poczucia własnej wartości. Przyjrzeli się rodzinie, rówieśnikom, nauczycielom, światu wirtualnemu, sobie, poszukując odpowiedzi na pytania - Czym jest poczucie własnej wartości? Co współczesny nastolatek myśli o poczuciu własnej wartości? Czego oczekuje?

Również i w tym roku młodzież nie zawiodła i do debaty przygotowała się dobrze, poprzedzając wystąpienia m.in. przeprowadzaniem i opracowaniem ankiet oraz sond.

Organizatorami kampanii są Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, IPA Region Siedlce oraz Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Wzorem ubiegłego roku, poszczególne reprezentacje przygotują listy. Ich hasło przewodnie brzmi: Młodzież o poczuciu własnej wartości w liście do….

Co tydzień będzie pojawiał się na tej stronie, pod tekstem.


  1. List do dorosłych - ZSP nr 4 (doc)
  2. List do dorosłych - IV LO (doc)
  3. List do rodziców - ZSP6 (doc)
  4. List do dorosłych - CKU Siedlce (doc)
  5. list do dorosłych - ZSP 2 (doc)
Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/