Ogrody Ciszy z cyklu spotkania artystyczne „ArtAleksandria”

27 sierpnia 2023 r. (niedziela), godz. 18:00
Park Miejski Aleksandria

W pierwszą „muzyczną podróż” w Parku Aleksandria udamy się do Wielkiej Brytanii, a konkretnie do Liverpoolu. To tutaj powstał zespół The Beatles – jeden z najważnieszych zespołów w historii muzyki.

Na koncert „The Beatles akustycznie” składają się wyjątkowe piosenki Czwórki z Liverpoolu w aranżu akustycznym, uwypuklającym piękno melodii i tekstów. Paweł Błędowski wykonuje je w gitarowym duecie z Piotrem Bogutynem.

Paweł Błędowski – muzyk, historyk, autor piosenek i dziennikarz radiowy. Od 1998 roku wykonuje swój autorski materiał. W 2001 roku założył rockowy zespół Londyn, który przez dwanaście lat swojej działalności osiągnął wiele sukcesów. W 2019 roku wspólnie ze znakomitym gitarzystą i producentem Piotrem Bogutynem (muzykiem Renaty Przemyk i Ani Karwan), Paweł stworzył album „Głosy Miasta”, gdzie jego piosenki śpiewali najlepsi wokaliści z Lublina. Niedawno, także we współpracy z Piotrem Bogutynem, stworzył dwa przebojowe utwory: „Taki moment” (teledysk nakręcono na głównych ulicach Warszawy) i „Może łudzę się”, które są prezentowane na radiowych antenach. Paweł jest również jednym z najlepszych w Polsce znawców twórczości i biografii zespołu The Beatles.

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.