Na program koncertu złożą się piosenki, które przyniosły zespołowi nagrody na wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki artystycznej oraz nieustającą sympatię publiczności. Będzie też okazja do wysłuchania piosenek z najnowszej płyty „Wariactwo” z 2021 roku. Szykuje się bardzo energetyczne spotkanie muzyków doskonale improwizujących, a także tworzących zespoloną i rozpędzoną maszynę koncertową.

Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6
10 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00


Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie i wielu innych. Jako jedyny wykonawca zdobył dwukrotnie Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w „Akcencie” i w piśmie „Piosenka”. Utwór „Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” funkcjonuje jako leitmotif „Krainy Łagodności” – nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do szerokiego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w „bardowski” sposób o sprawach społecznych, o zależnościach między przyrodą a cywilizacją, o prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach oraz o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, nowatorskie i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.

Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich oraz czternaście płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W ubiegłym roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej.

Prawdziwą wartość Andrzejewskiego oddają koncerty. Ma znakomitykontakt z publicznością, emanuje energią i poczuciem humoru.

Podczas koncertu w ramach MOK Summer Music Festival Marek będzie promował najnowszy album „Wariactwo”. Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego, co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta.

Podczas MOK Summer Music Festival 2023 wystąpią: Marek Andrzejewski – gitara, śpiew; Michał Andrzejewski – fortepian; Jarosław Spałek – trąbka, flugelhorn; Christian Broniarz – saksofony; Hans Łukaszczyk – puzon, eufonium; Grzegorz Poliszak – perkusja; Marek Matwiejczyk – bas; Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.

W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63.