W niezwykle ważnym spotkaniu "za sześć punktów" Pogoń Siedlce pokonała MKS Kluczbork 3:0. Za tydzień przed piłkarzami trenera Marcina Sasala równie ważny mecz. Zagrają oni w Suwałkach z Wigrami.

Ten niezwykle ważny dla obu drużyn mecz rozpoczął się raczej niemrawo. Przez pierwsze 20 minut toczyła się nieco chaotyczna gra w środkowej części boiska. Potem do glosu doszli gospodarze, ale nie wykorzystali co najmniej trzech doskonałych okazji do zdobycia goli. Najbliższy tego był Mariusz Rybicki, który trafił piłką w słupek.
Bezbramkowa pierwsza część meczu nie satysfakcjonowała obu zespołów. Po przerwie to właśnie Pogoń wyszła na boisko bardziej zmotywowana. Przyjezdni próbowali atakować, ale czujnie w bramce grał Rafał Misztal. Gospodarze od początku drugiej połowy grali ofensywnie i dążyli do zdobycia pierwszej bramki, udało się to w 62 minucie kiedy golkipera przyjezdnych pokonał Daniel Chyła. Po tej bramce gospodarze wyraźnie nabrali ochoty na kolejne gole. Minęły ledwie dwie minuty, a bramkarz drużyny z Kluczborka znowu musiał wyjmować piłkę z siatki- bramkę na 2:0 zdobył, niezwykle aktywny w tym spotkaniu, Mariusz Rybicki. W końcówce meczu na 3:0 podwyższył Konrad Wrzesiński i Pogoń mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

Pogoń Siedlce – MKS Kluczbork 3:0 (0:0). Bramki: Daniel Chyła 62, Mariusz Rybicki 64, Konrad Wrzesiński 86.
Pogoń: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła – Kamil Jonkisz, Rafał Augustyniak, Bartosz Osoliński (89’ Marcin Paczkowski), Mariusz Rybicki – Daniel Gołębiewski (90’ Rafał Maćkowski), Adam Duda (77’ Krzysztof Bodziony).
MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec – Adam Orłowicz (67’ Łukasz Uszalewski), Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz – Michał Szewczyk (67’ Kamil Kuczak), Marcin Nowacki, Sebastian Deja, Rafał Niziołek, Piotr Madejski – Piotr Giel (67’ Michał Kojder).
W sobotę, 16 kwietnia o godz. 18.30 Pogoń zagra w Suwałkach z Wigrami.