Przygotowania w Sztabie, który działa, jak co roku, przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, idą pełną parą. Celem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pozyskanie środków dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

12 stycznia 2020 r. ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Przez 27 lat działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając ok. miliarda zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

W niedzielę 12 stycznia od rana na ulicach Siedlec będzie trwać zbiórka pieniędzy. O godz. 9:00 w lesie Sekulskim rozpocznie się 28 km marsz nordic walking z Klubem NoWi Siedlce. W Kręgielni Factory 157 i Sali Zabaw Młynek czekać na was będzie „wośpowy” sklepik z gadżetami i słodkościami. Kulinarne Poddasze zaprasza w godz. 10:00-17:00 na warsztaty z dekorowania wośpowych serduszek. Działać będzie również tradycyjny punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych, czyli sklepik WOŚP czynny od godz. 12:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

W Galerii Siedlce swoje motocykle zaprezentują Free Motor Bikers Siedlce, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, a Krav Maga Siedlce KMCS POLAND pokazy krav magi. Odbędzie się także Kiermasz Ciast i koncert 6. Artystycznej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Riff" Siedlce.
Orkiestrę będzie można wspomóc również w Hali ARMS podczas maratonu Zumba Fitness o godz. 12:00 i meczu koszykówki UKS Basket Siedlce – UKS WGR Team Grójec o godz. 17:00 i dzień przed finałem, 11 stycznia w Pubie Pięć Sztuk podczas koncertu zespołów TZN XENNA, Bang Bang, Bunch of Handsome i Hazy Snooze.
Od godz. 9:00 zapraszamy na Plac gen. Sikorskiego na MOTO-ORKIESTRĘ – niesamowitą gratkę dla wszystkich fanów motosportu!

Będziecie mogli zobaczyć słynne auta Hołowczyc Racing Team, Dacia Duster Cup, wystawę aut Renault i wylicytować vouchery na przejażdżkę z zawodnikiem Hołowczyc Racing Team. Na wystawę motocykli superbike i prezentację zespołu „od kuchni” zaprasza Rychlik Racing Team. Na Placu pojawią się również czołowi zawodnicy polskiego driftingu (Mateusz „Mały” Pawlak, Marcin „Małpa” Skwierczyński), wyścigów na 1/4mili (Firmy ProTurbo oraz Szefo Performance) ze swoimi autami, a także czołowy zawodnik kartingu Patryk Jastrzębski wraz ze swoimi gokartami. Dzięki stowarzyszeniom MTZ Korba, NATURA-lnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i Motocross Enduro SRC będziecie mogli zobaczyć wystawę aut zabytkowych, terenowych, sportowych i egzotycznych, motocykli, motocross, stunt, quadów i gokartów. Odbędą się także pokazy driftingu, procedury startowej wyścigów na ¼ mili, stuntu motocyklowego i rowerowego, kartingu, a dla chętnych, którzy wspomogą WOŚP możliwość przejażdżki z zawodnikami i wystawcami oraz wyjątkowe zabiegi – od kosmetyki po chip tuning. Przeprowadzimy także szkolny konkurs malowania samochodów.
Na torze motocrossowym MX Czerniejew będziecie mogli przejechać się autem typu WRC z kierowcą Hołowczyc Racing Team, autami terenowymi Natura-lnie 4x4, quadami ATV Quady Siedlce i zobaczyć profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC. Wszystkich chętnych na tor do Czerniejewa o godz. 12:00 przewiezie specjalny autobus z Placu Sikorskiego.
Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – Koncert Finałowy.

Zaczynamy o godz. 17:00 Parody Voice – dzięki nim na scenie zobaczycie m.in. Sarsę, Shazzę i Sławomira. Zaraz po nich, o godz. 19:00 na naszej scenie wystąpi zespół Freestyle. Grupa powstała w 2014 roku. Założycielem, liderem i wokalistą zespołu jest Grzegorz Tchórzewski – muzyk, dj i producent. Freestyle wprowadza dużo świeżych dźwięków w swoje taneczne utwory, jednak lubią czasem korzystać z klasycznych dźwięków muzyki Dance.
O godz. 20:00 zapraszamy na tradycyjne Światełko do nieba.

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele!


Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.