W stulecie bitwy warszawskiej 1920 roku ogłoszono prestiżowy KONKURS MIĘDZYNARODOWY "Wojna polsko-bolszewicka. W obronie granic i niepodległości" . Organizatorami konkursu były następujące instytucje: Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz posłowie i senatorowie polskiego parlamentu.

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z Polski i z polskich szkół na świecie.  Nagrodzono prace uczniów z Polski, USA, Rosji, Czech, Białorusi, Austrii, Grecji, Kataru, Irlandii. Julia Kur, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach, zdobyła I miejsce w kategorii film-szkoły podstawowe. 
Film pod tytułem "Ignacy Skorupka bohaterem wojny polsko-bolszewickiej" Julia przygotowała we współpracy ze swoimi szkolnymi kolegami: Aleksandrem Skulimowskim, Franciszkiem Złochem, Gabrielem Brodzikiem, Dominikiem Mirosem, Mateuszem Żukowskim. Uczniów wsparli rodzice i osoby zainteresowane projektem. 
Zdjęcia do filmu, który miał również spełniać kryteria pracy plastycznej, powstały w Chlewiskach i na Sekule. Młodzież, wraz z opiekunem projektu, pragnie wyrazić serdeczne podziękowania Dyrektorowi Domu Pracy Twórczej w Chlewiskach za udostępnienie obiektu.
Dzięki zaangażowaniu tak wielu przyjaznych ludzi powstał piękny i poetycki film o głęboko patriotycznej wymowie.
Postać głównego bohatera-młodego kapelana Legii Akademickiej Ignacego Skorupki-została zagrana przez Julię Kur w sposób mistrzowski. Zarówno gra aktorska jak i akcja filmu dostarczają wielu estetycznych wrażeń i przeżyć duchowych.
Uroczysta gala i podsumowanie konkursu odbędzie się 20 marca 2020 roku w Belwederze w Warszawie.
Młodzież do konkursu przygotowywała nauczycielka historii pani Maria Dobrowolska.

https://youtu.be/6MYS6OD3D-Y