Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” z placu przed kościołem pw. św. Stanisława, ulicami: Pułaskiego, Kilińskiego, Piłsudskiego, Wojskową i Cmentarną do kościoła katedralnego przeszedł w Siedlcach Orszak Trzech Króli. Mimo mało zachęcającej pogody nie zabrakło chętnych, którzy wzięli udział w tym święcie.

W ten sposób 6 stycznia coraz częściej, w wielu miastach Polski (także na świecie) obchodzone jest chrześcijańskie święto Objawienia Pańskiego zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Orszaki nawiązują do podróży jaką odbyli trzej mędrcy ze wschodu do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Chrystusowi. Według Ewangelii św. Mateusza w Judei za panowania króla Heroda do Betlejem przybyli ze Wschodu mędrcy, gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się król żydowski. Mędrców w średniowieczu zaczęto nazywać Trzema Królami i nazwa ta przetrwała do czasów obecnych. Ich imiona pojawiły się dopiero w VIII w. W XII w. Kacpra, Melchiora i Baltazara uznano za przedstawicieli Europy, Azji i Afryki.
Orszaki Trzech Króli gromadzą wiele tysięcy ludzi tworząc barwne pochody. Orszakom towarzyszą osoby przebrane za postacie biblijne. Często uczestniczą także zwierzęta.

W siedleckim pochodzie udział wzięły 3 wielbłądy, które zostały wypożyczone z cyrku. Za gwiazdą betlejemską i Trzema Królami podążali aniołowie, pasterze, nie zabrakło także małych księżniczek i rycerzy. Pochodowi towarzyszyło śpiewanie kolęd i pastorałek. Jak co roku wolontariusze rozdawali uczestnikom kolorowe korony, śpiewniki i nalepki.

Podczas Orszaku obejrzeliśmy sceny z „Dworu Heroda”, „Walkę dobra ze złem”, „Anielską bramę”, „Szopkę i pokłon pasterzy” oraz „Pokłon Trzech Króli”. Część artystyczną przygotowali m.in.: Teatr ES działający przy Centrum Kultury i Sztuki, Siedlecka Grupa Literacka Witraż Miejskiego Ośrodka Kultury, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Orszak zakończył się na placu przed katedrą. Tutaj Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się Świętej Rodzinie i złożyli dary. Tutaj był też czas na życzenia od prezydenta miasta i błogosławieństwo biskupa siedleckiego, a potem na dzielenie się opłatkiem i poczęstunek dla uczestników.

Głównym organizatorem Orszaku jest w Siedlcach Fundacja „Nasza Szkoła”, prowadząca Katolicką Szkołę Podstawową. Pomagają jej w tym siedleckie ośrodki kultury, ochotnicze straże pożarne, harcerze, KSM i wiele innych instytucji, organizacji oraz osoby prywatne. W role Trzech Króli wcielili się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.