Od 1 lipca oficjalnie przyjmuje już gości pierwszy w Siedlcach hotel znanej, sieciowej marki IBIS. Trzygwiazdkowy hotel, położony tuż obok aquaparku, stadionu i boisk, może pomieścić 208 osób.

Pierwsi goście pojawili się już 10 czerwca. Bazę 101 pokoi uzupełnia oferta wyposażenia hotelu: sauna, jacuzzi, kręgielnia, klub oraz 800 miejsc parkingowych. Dla gości oraz grup biznesowo-sportowych udostępniono 5 sal konferencyjnych o łącznej pojemności 450 osób. Przy tej wielkości hotelu, znalazło w nim zatrudnienie ok. 30 osób.

Standardowy pokój w hotelu to nowoczesne pomieszczenie z dużym łóżkiem, indywidualnie sterowaną klimatyzacją, biurkiem, telefonem, płaskim telewizorem, darmowym WIFI oraz łazienką z prysznicem i suszarką do włosów. Na każdym z 4 pięter znajduje się pokój rodzinny i apartament z aneksem kuchennym. Projektant hotelu, współpracujący od początku z Konstantym Strusem, siedlecki architekt Marek Bulak, powiedział, że to jeden z ulubionych budynków . – Budynek jest dobrze osadzony i potrzebny temu miejscu, co rzadka się zdarza. Sama bryła budynku jest bardzo prosta, budynek jest lekki. W wystroju wnętrz nawiązano do okolicznych łąk i pól.

Hotel powstał z inicjatywy i dzięki finansowaniu lokalnego developera, Konstantego Strusa. Przedsiębiorstwo Budowlane K. Strus było też wykonawcą robót budowlanych, rozpoczętych w 2014 roku, i wykończeniowych. IBIS, w nazwie hotelu, to znana głównie w Europie, wywodząca się z Francji marka firmy Accor Hotels, serwująca usługi hotelowe dla segmentu klientów indywidualnych o średniej zamożności. Zarządcą hotelu, powstałego na zasadach tzw. franczyzy, będzie Przedsiębiorstwo Budowlane K. Strus. Know-how, standardy obsługi i jakości w IBIS Style Siedlce, gwarantuje globalna marka korporacyjna Accor, poza IBIS, właściciel marek hotelowych tj. Sofitel, Mercure. To pierwszy w mieście hotel sieciowy. Accor Hotels ma 53% udziałów w polskim Orbisie od 1997 roku i jako firma Accor-Orbis oraz pod brandem IBIS, zarządza hotelami w Polsce. Podczas otwarcia hotelu wiceprezes firmy, Ireneusz Węgłowski mówił o inwestycjach w mniejszych miastach swojej firmy: - Zarządzamy w całej naszej sieci 116 hotelami i ciągle otwieramy nowe. Budujemy je sami, jak też na zasadach franczyzy. Hotelowi, by do niego wracać, potrzeba duszy i charakteru, i to państwu Strusom udało się stworzyć w Siedlcach. Chcemy, by hotele naszych marek pojawiły się w kolejnych miastach Polski.

Właściciel hotelu, Konstanty Strus, chciałby, żeby jego obiekt kojarzył się w całym kraju właśnie ze zdrowiem. – Sport, rekreacja, wypoczynek, tradycja i zdrowie, to główne cele dla których budowaliśmy ten hotel. – mówił podczas otwarcia. – Przygoda z hotelarstwem motywuje, inspiruje i pozwala na kreatywność. Ibis Styles to marka najmniej zestandaryzowana firmy Accor. Pozwala to franczyzobiorcom na dodanie własnego klimatu, zaznaczenia w niej własnego sznytu. Z tego skorzystano w Siedlcach, dlatego wnętrza hotelu, inspirowane są zielarstwem, różnymi gatunkami roślin, a pokoje są przytulne, gustownie urządzone, w kolorach pastelowych, z motywami kwiatów i ziół na ścianach. Kwiaty i zioła będą nie tylko motywem wystroju, ale też znakiem rozpoznawczym hotelu i podstawą do rozwijania działalności. – Będziemy naszym gościom serwować zdrową kuchnię i zapewnić pobyty oparte na zdrowym żywieniu, z możliwością skorzystania z różnych form aktywnego wypoczynku. - zapewnia Konstanty Strus. Hotelowa restauracja dysponuje unikalnymi kompozycjami herbat serwowanymi gościom. Dbałość o zdrowie i zdrowy styl życia mają być "misją" hotelu.

Potencjał i wkład firmy Konstantego Strusa w rozwój miasta docenił obecny przy oficjalnym otwarciu hotelu, prezydent Wojciech Kudelski. - Niedawno było tu ściernisko, a niedługo będzie jak w piosence – zagaił żartobliwie prezydent Wojciech Kudelski. Prezydent podziękował właścicielom za dużą aktywność inwestycyjną przedsiębiorstwa w Siedlcach. Stwierdził, że jest to wyraz ich ogromnego patriotyzmu. Firma Konstantego Strusa buduje i sprzedaje rocznie w mieście ok. 600 mieszkań, znacząco przyczyniając się do rozwoju warunków zamieszkania. Przedsiębiorstwo, jak zaznaczył Wojciech Kudelski, to również sponsor sportu, kultury i – ostatnio - inicjator podświetlenia krzyża papieskiego na Błoniach Siedleckich.

Pierwszy w mieście hotel międzynarodowego potentata powstał przy ulicy Jana Pawła II 10 w pobliżu kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Budowę hotelu obok obiektów planowano od początku. Zakładano, że Miasto "podzieli się" z prywatnym inwestorem kosztami budowy: obiekty sportowe wzniesie miasto, w bazę hotelową zainwestuje prywatny właściciel. Można się było spodziewać, że zostanie nim największy siedlecki deweloper, budujący też w Warszawie i Białymstoku. Przedsiębiorstwo K. Strus nabyło działkę pod hotel w przetargu nieograniczonym.

Hotel i Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, której obiekty de facto otaczają nowy hotel, to dwa podmioty, które będą funkcjonowały w nieuniknionej symbiozie - agencja uatrakcyjni zapewne swoją ofertę, proponując możliwość kwaterowania uczestników imprez i zgrupowań sportowych w hotelu. Dla zarządcy hotelu z kolei, obiekty sportowe, siłownia, stadion to możliwość pozyskiwania kibiców i uczestników tych imprez. – Deklaruję współpracę z agencją i klubem Pogoń, bo jest nam po drodze – mówił podczas piątkowej gali Konstanty Strus. W planach zagospodarowania przestrzennego tej okolicy planowana jest też budowa hali widowiskowej.

Z uruchomieniem hotelu wiążą duże nadzieje nie tylko Agencja Rozwoju Miasta. Klub piłkarski Pogoń, dzięki hotelowi i obiektom sportowym, liczy na współpracę z potentatami piłkarskimi, tj. warszawską Legią.

Piątkowe otwarcie hotelu zakończyło poświęcenie budynku oraz koncert w wykonaniu członków Teatru ES.