11 czerwca 2022 r. odbył się VI Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski na trasie Siedlce - Korczew - Drohiczyn.

Celem rajdu jest upamiętnienie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku. Jest to inicjatywa skierowana do środowiska motocyklistów i tych, którzy pragną oddać hołd i pamięć wielkiemu Polakowi. Rajd został współorganizowany przez Miasto Siedlce, Gminę Korczew i Gminę Drohiczyn. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Siedlecki i Biskup Drohiczyński.

O godzinie 10.30 Motocykliści spotkali się przy Krzyżu Papieskim na Błoniach Siedleckich, by po powitaniu, zapoznaniu z zasadami uczestnictwa w Rajdzie wyjechać pod pomnik J.P.II w Siedlcach w celu złożenia kwiatów.

Około godziny 11.20 kolumna wyruszyła w kierunku Korczewa. Na Placu przy Urzędzie Gminy Korczew na uczestników czekał słodki poczęstunek.
Następnie Motocykliści wyruszyli w stronę Drohiczyna.

Kulminacyjnym punktem rajdu był koncert Magdy Steczkowskiej „Moja podróż śladami Jana Pawła II” a później msza święta polowa na placu przykatedralnym, przy replice ołtarza papieskiego, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Wiesław Niemyjski. We mszy świętej wzięło udział kilkuset motocyklistów, wśród nich prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego Michał Szeliga a także córka zmarłego komandora Rajdu Katyńskiego Wiktora Węgrzyna - Iwona Węgrzyn-Bocheńska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym ten rajd, po raz kolejny mógł się odbyć: Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Radomiu, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Białymstoku, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie i oddział w Białymstoku, Komendantom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Starostwu Powiatowemu w Siedlcach, Dyrektorom SPZOZ w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Siemiatyczach.

W szczególności dziękujemy motocyklistom za tak liczne przybycie, dyscyplinę podczas przejazdu i niezwykłą atmosferę.
Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich służb mundurowych, które zabezpieczały trasę przejazdu - naczelnikom Wydziałów Ruchu Drogowego z KMP Siedlce, KPP w Sokołowie Podlaskim i KPP w Siemiatyczach. Dziękujemy za Wasz profesjonalizm i wzorową współpracę. Dziękujemy także służbom medycznym będącym w gotowości, ratownikowi medycznemu, który uczestniczył w rajdzie od początku do końca. Podziękowania kierujemy również do ks. Jarosława Oponowicza za wygłoszenie pięknych słów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II i poświęcenie motocykli przed wyruszeniem z Siedlec. 


Do zobaczenia za rok.