W każdą niedzielę lipca Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spektakle w ramach cyklu "Teatralne spotkania pod muralem". Na letniej scenie CKiS wystawionych zostanie 6 spektakli. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdą się takie tytuły jak: "Bajeczna fiesta", "Zamieszanie" oraz "Morskie opowieści". Dorośli widzowie będą mogli obejrzeć sztukę "Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości", przedstawienie "Podwieczorek życia" oraz spektakl "Wieczór bardzo komediowy". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


II Teatralne Spotkania pod muralem - spektakle plenerowe dla dzieci i dorosłych


repertuar

3 lipca
godz. 17:00

Bajeczna Fiesta

Bajeczna Fiesta to interaktywny spektakl plenerowy o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Ze względu na interaktywny charakter spektakl doskonale sprawdza się na imprezach plenerowych. Zgodnie z tytułem - będzie to sześćdziesiąt minut szaleństwa i zabawy! Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści edukacyjnych. Dzieci nauczą się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także posegregować śmieci z bohaterami bajki. Wybierzemy SuperEkoBohaterów, a także pokażemy dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Udowodnimy widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Dzieci będą miały także okazję zaśpiewać na cześć przyrody wyjątkowy przebój zespołu The Jelonband: "Ole ole, ole ole! Czysta przyrodo - kochamy cię!".
Na scenie wystąpi gwiazda rock'nd'jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband - Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)!

10 lipca
godz. 20:00

Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości

Satyryczno – muzyczny spektakl, bazujący w swej konwencji na najlepszych wzorach, takich jak „Kabaret Starszych Panów”. Jest to podróż przez różne odcienie miłości, opowiedziana i wyśpiewana słowami Stefanii Grodzieńskiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz Macieja Siekluckiego, ze znakomitą muzyką Jarka Babuli, Jerzego Derfla i Jerzego Wasowskiego. Ta kompilacja spotkań kobiety i mężczyzny w różnych sytuacjach życiowych, w przezabawny sposób ukazuje zawirowania natury damsko-męskiej. I choć wszyscy pragniemy tego samego, porozumienie obu płci potrafi być arcytrudne. Inteligentnie i dowcipnie napisane dialogi są przeplatane piosenkami o podobnej tematyce.

W spektaklu występują Beata Zarembianka, otwarta, czuła i delikatna... lecz u progu rozczarowania banałem życia, rozpaczliwie szukająca ratunku... u niego oraz Dariusz Niebudek, zawodowiec, opanowany rygorem ograniczeń i schematów, szukający ratunku w świecie wyobraźni, poetycko - nierzeczywistym. W zasadzie są tacy sami.

17 lipca
godz. 15:00

Zamieszanie
Bajka nie tylko dla dzieci

Czy wiecie skąd się biorą pomysły na bajki i kto daje nam dobre sny? Nie wiecie? To bardzo tajemnicza ale ważna postać. To Bajczuwacz! W Krainie Baśni jest najważniejszą osobą. Pomagają mu Pan Humorek i Zamieszanie. Wszystko pięknie się tam dzieje do momentu gdy Pan Humorek postanawia założyć Bajczuwaczowi komputer a baśniowym stworzeniom GPS. Nawet Zamieszanie wie, że tak mieszać nie można. Bajczuwacz ucieka z Krainy Baśni Oddana mu pomocnica – Zamieszanie – rusza w podróż po bajkach i baśniach aby odnaleźć Bajczuwacza. Czy aby na pewno Zamieszanie nie namiesza w tych bajkach za dużo? Czy odnajdzie się Bajczuwacz? Przecież od tego zależą dobre sny dzieci i szczęśliwe zakończenia bajek.
Scenariusz: Marzanna Graff
W rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak
Produkcja: Mam Teatr

17 lipca
godz. 20:00

Podwieczorek życia

Podobno nie ma na świecie stworzenia bardziej uciążliwego niż mężczyzna z gorączką lub bez pracy. Jacek – ku przerażeniu całej rodziny – zdołał połączyć te dwa nieszczęścia. Pomysły jakie rodzą się w jego głowie wykańczają najbliższych. Czy Ania potrafi dotrzeć do swojego męża? Czy oboje dotrwają do kolacji życia?
W rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak
Reżyseria: Karol Stępkowski 
Scenariusz: Marzanna Graff
Muzyka: Danuta Błażejczyk, Mieczysław Jurecki

24 lipca
godz. 20:00

Wieczór bardzo komediowy

Komediowy spektakl dla dorosłych w konwencji kabaretu - kalejdoskop komicznych scen, wątków i skeczy. To min. spotkanie z mistrzem magii, który ma trzy ręce. To mistrzowska  partytura dyrygenta w wykonaniu orkiestry stworzonej z publiczności. To zestaw parodii słynnych scen filmowych. To pełen napięcia napad na bank w wykonaniu najmniejszego człowieka na świecie. To policyjne akcje, w trakcie których grad kul zmienia się w salwy śmiechu.
To program z olbrzymią dawką humoru i rozrywki.

31 lipca
godz. 17:00

Morskie opowieści

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Każda niedziela lipca
Plac CKiS pod muralem (ul. Bpa I. Świrskiego 31)
Wstęp wolny. Zapraszamy!

*W razie deszczowej pogody spektakle przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.