Dzisiaj swoje setne urodziny obchodziła Pani Janina UZIAK z Siedlec. To wyjątkowa okazja, żeby szczególnie świętować ten dzień.

Życzenia z okazji setnej rocznicy urodzin złożyli Pani Janinie Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Andrzej Leszkowicz. Podczas spotkania nie zabrakło urodzinowego tortu a zebrani goście odśpiewali Jubilatce „200 lat”.
Pani Janina UZIAK urodziła się 10 lipca 1920 roku w Borkach Siedleckich. Ukończyła 3 klasy szkoły podstawowej w Borkach. Mając 18 lat wyszła za mąż za Czesława Popka z Brzozowa. Tam, razem z mężem, prowadziła 13 hektarowe gospodarstwo rolne. Mąż chorował ok. 8 lat. Zmarł w 1957 roku. Po dwóch latach Pani Janina wyszła powtórnie za mąż. Wybrankiem został Antoni Uziak.
W 1963 roku sprzedała gospodarstwo rolne i przeprowadziła się do Siedlce, gdzie mieszka do chwili obecnej. Pracowała jako woźna w szkole podstawowej 5 lat a następnie w Technikum Elektrycznym w Siedlcach. Potem zachorowała i dostała rentę inwalidzką. W marcu 2010 roku zmarł mąż. Pani Janina nie doczekała się potomstwa, ale otacza Ją kochająca rodzina.


Pani Janinie życzymy jeszcze wielu wspaniałych lat życia w zdrowiu i dobrej formie oraz życzliwości i miłości najbliższej, kochającej rodziny.