Przed nami święto siedleckich NGO-sów, które w tym roku przypada 11 maja. Po raz szósty będziemy obchodzić Dzień Organizacji Pozarządowych. Impreza jest już stałym elementem Jarmarku św. Stanisława w Siedlcach. Stoiska Siedleckich Organizacji Pozarządowych będą rozstawione na ulicy Pułaskiego (odcinek pomiędzy ulicami J. Kilińskiego i J. Kochanowskiego).

 Co roku, poprzez udział w Jarmarku, siedleckie NGO-sy starają się przybliżyć siedlczanom rolę organizacji działających w naszym regionie, które funkcjonują w obszarach niewystarczająco dofinansowanych przez państwo. Wspomagają lokalną społeczność między innymi w zakresie edukacji, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, kultury, edukacji i polityki społecznej.
Oprócz informacji o prowadzonej działalności zostały przygotowane także wydarzenia towarzyszące. W programie  znajdziecie Państwo się między innymi: pokazy karate, warsztaty kulinarne, podstawy udzielania pierwszej pomocy, sprzedaż rękodzieła. Przedstawiciele Banku Żywności opowiedzą, co robić, aby nie marnować żywności, na stoisku Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce będą ( jak co roku) rozdawane darmowe sadzonki drzewek.

Najmłodsi mogą liczyć na malowanie buziek, zabawę z Klubem Czerwonego Noska, warsztaty edukacyjne, watę cukrową oraz pokaz baniek. Dodatkowo będzie dostępny tor dla jednośladów, na którym pracownicy WORD będą uczyć bezpiecznego poruszania się po drodze.

Występ zespołu Seniorynki oraz Polonez w wykonaniu dzieci z przedszkola Słoneczna Dolina będą dodatkową atrakcją tego dnia.

Czekamy na Państwa w godzinach 10.00-18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/