Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego Seniorynki

13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 17:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień, od kiedy powstał piękny zespół ten, dwadzieścia lat to magia i życia treść, wierzyć się nie chce, że się spełnił sen… Tą piosenką Zespół Artystyczny Seniorynki rozpocznie Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 13 kwietnia w sali widowiskowej „Podlasie”.

Pierwsze kroki „Seniorynki” stawiały w marcu 2004 roku w jedenastoosobowym składzie, z którego do dzisiaj w zespole została Józefa Izdebska oraz Jadwiga Stachowska – założycielka i pomysłodawczyni. Zespół rozwijał się z każdym kolejnym koncertem. Wokół grupy udało się zgromadzić – mimo słusznego wieku – wiele bardzo zdolnych i zaangażowanych w prace społeczne osób. Dowodem tego jest chociażby sześcioosobowa kapela złożona ze znanych i uzdolnionych muzyków, którzy akompaniują „Seniorynkom” podczas każdego koncertu. I to wszystko bez wynagrodzenia, ale za to dla pełnej widowni. Tak liczna obecność mieszkańców Siedlec i regionu to najlepsza zapłata za trud włożony w każdy koncert.

Jaki był cel założenia zespołu? Seniorzy postanowili sięgnąć po marzenia, bo miłość do muzyki utrzymuje ich w dobrej kondycji, pomaga w przezwyciężeniu chorób, pozwala spędzać czas w towarzystwie osób dzielących tę samą pasję i dawać radość publiczności. Występują dla chorych w hospicjum, Domu nad Stawami, w więzieniu, w kościołach – wszędzie, gdzie jest to możliwe.

Za zespołem wiele koncertów tematycznych, a widzowie twierdzą, że każdy kolejny jest lepszy. W swoim programie mają m.in. piosenki patriotyczne, powstańcze, ludowe i przeboje lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Seniorynki azylem dla członków są. Seniorynki czas wolny umilą ci, więc kochany wstąp do nas i zabaw się, a zobaczysz jak emeryt swe marzenia tu przekuwa w czyn…

Obecny skład zespołu to: Jadwiga Stachowska, Grażyna Bednarzak, Jolanta Puszkarska, Jagoda Jaworska, Elżbieta Drabarek, Elżbieta Langowska, Grażyna Przestrzelska, Teresa Sadłowska, Krystyna Janiak, Krystyna Piekart, Krystyna Krupa, Renata Połaska, Anna Bielińska, Józefa Izdebska, Elżbieta Rzewuska, Zbigniew Gryglas, Zbigniew Murawski, Marian Leśniak, Jan Lewandowski.

Razem z zespołem występuje kapela w składzie: Antoni Perz – akordeon, Marek Mężyński – instrumenty klawiszowe, Jarosław Miller – gitara akustyczna, Andrzej Dmowski – gitara basowa, Władysław Matejko – klarnet, śpiew, Waldemar Strzałek – instrumenty perkusyjne, śpiew.

Scenariusz, reżyseria i prowadzenie koncertu – Jadwiga Stachowska.

Koncert realizowany przy finansowym wsparciu Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.


Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/