Pięć par z Siedlec świętowało 11 października w Sali Białej Miejskiego Ośrodku Kultury jubileusz 50. lat pożycia małżeńskiego.

Organizatorem uroczystości, podczas których nie zabrakło życzeń od Prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika, kwiatów, symbolicznej lampki szampana oraz orderów "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanych z okazji "złotych godów" przez Prezydenta Andrzeja Dudę, był siedlecki Urząd Stanu Cywilnego.


Szanownych Jubilatów i zgromadzonych gości powitał w Sali Białej, Andrzej Leszkowicz, kierownik USC w Siedlcach.
- Od 50. lat dzielicie Państwo wspólnie troski i radości życia dla dobra własnego, rodziny, dla wychowania dzieci na dobrych i wartościowych ludzi. Różne to były lata, nie zawsze łatwe, nieraz pełne trudności, ale dzięki staraniom udało się je wszystkie pokonać. Te 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Was, drodzy Jubilaci, ale również dla Waszych rodzin oraz przyjaciół. 

Jubilaci, podczas uroczystości, zwracając się do siebie wzięli się za ręce i powtarzali: "Dziękuję Ci żono (mężu) za wszystko co uczyniłaś, że nasze małżeństwo jest zgodne szczęśliwe i trwałe".

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.
- Drodzy Jubilaci, w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, przyznajemy Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze. Kochajcie się, bo jak powiedział Ernst Penzoldt "Ludzie, których kocha się z całego serca, nigdy się nie starzeją".

Dostojne Pary otrzymały kwiaty i pamiątkowe dyplomy.

Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego świętowali Państwo:

  • 1. Ewa i Waldemar Kosmalscy
  • 2. Zofia i Feliks Majewscy
  • 3. Urszula i Marceli Marczakowie
  • 4. Elżbieta i Andrzej Tymoszukowie
  • 5. Antonina i Jerzy Żądełek.

Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, wzniesiono toast za zdrowie Jubilatów.

Wszystkim Parom życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.