W piątek, 20 października o godz. 17:00 i 20:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl pt. "Petarda". Będzie to kolejna sztuka w ramach konkursu XI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja".

Uroczy domek w górach, szampan, truskawki, piękna kobieta obok - czyż można lepiej przywitać Nowy Rok? Roman, biznesman i playboy miał wszytko idealnie zaplanowane, ale namiętną schadzkę z ponętną, choć niezbyt rozgarniętą Sandrusią przerywa mu lawina nieoczekiwanych zdarzeń i kłopotliwych gości. Zaczyna się od pary przypadkowych włamywaczy, sprytnej i rezolutnej Malwinki oraz przebiegłego kombinatora Zbysia, a kończy na wizycie bardzo wkurzonej i religijnej żony, szukającej dowodów na zdradę męża z pomocą adwokata, detektywa i fotografa amatora w jednym, Alfreda Pszczółki. Kiedy cała ta grupka znajdzie się pod jednym dachem zacznie się niezłe zamieszanie, pełne humoru i dynamicznych zwrotów akcji. Nie zabraknie nawet arabskiego szejka i syren znad Bałtyku.

„Petarda” to przezabawna farsa w reżyserii mistrza gatunku Jerzego Bończaka, która rozbawi Was do łez i dobitnie pokaże, że nie ma takiej trudnej sytuacji, z której przy odrobinie sprytu nie dałoby się wybrnąć!

Obsada:
Roman - Tomasz Schimschainer
Malwinka - Andżelika Piechowiak
Zbysio - Jacek Kopczyński
Sandra - Paulina Lasota
Regina - Justyna Sieńczyłło
Alfred Pszczółka - Andrzej Deskur

Autorka - Izabela Łaszczuk
Reżyseria - Jerzy Bończak