Realizując zadanie publiczne: „Działalność na rzecz organizacji pozarządowych „ Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce przy współpracy z Radą Organizacji Pozarządowych organizują cykliczne wydarzenie jakim jest „Dzień Siedleckich Organizacji Pozarządowych” . Impreza została objęta patronatem przez Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.


W tym roku wydarzenie odbędzie się 6 maja w ramach Jarmarku Św. Stanisława, przy ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kilińskiego do Urzędu Miasta. Czekamy na Państwa w godz. 9.00-18.00.

Celem organizatorów jest prezentacja organizacji działających w naszego miasta, które funkcjonują w obszarach niewystarczająco dofinansowanych przez państwo. Coraz bardziej popularne NGO-sy wspomagają lokalną społeczność między innymi w zakresie edukacji, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, kultury, edukacji i polityki społecznej. Są też ważnym elementem budowy społeczeństwa obywatelskiego. Promocja dorobku siedleckich organizacji pozarządowych służy aktywizacji społecznej mieszkańców Siedlec.

Oprócz informacji o prowadzonej działalnościorganizacje i stowarzyszenia przygotowały też wydarzenia towarzyszące. Różnorodność atrakcji daje pewność, że każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie.Dla smakoszy przewidziano degustację wyrobów gastronomicznych, cukierniczych i herbat ziołowych, a także warsztaty kulinarne.

Miłośników przyrody zapraszamy do stoiska Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce, po raz kolejny będziemy rozdawać sadzonki drzewek.

Działania prozdrowotne to ważny punkt w działalności stowarzyszeń. Dlatego zachęcamy do nauki podstaw pierwszej pomocy oraz dla kobiet – samobadania piersi w profilaktyce raka. Miasteczko z torem rowerowym, pokaz jazdy na rolkach,walki karate, pokazy gimnastyczne oraz cheerleaderek i nauka gry w szachy na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Dzieci również nie będą się nudzić. Wata cukrowa,malowanie buziek, gry planszowe, zabawy z klaunem, konkursy wiedzy i sprawnościowe gwarantują dobrą zabawę.

Zapraszamy Państwa serdecznie. Gwarantujemy dobre emocje i dużo atrakcji.

Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Siedlce