To hasło, pod którym, 20 kwietnia, w pięknej, wiosennej i słonecznej aurze na terenach zielonych przy Amfiteatrze, Miejskie Przedszkole Nr 17 w Siedlcach zorganizowało happening ekologiczny w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi a także w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami 40-lecia placówki.

Wzięło w nim udział ponad 400 przedszkolaków z miejskich przedszkoli oraz najmłodszych przedstawicieli niektórych szkół podstawowych, którzy na spotkanie przywędrowali z kwiatami, wykonanymi wraz z wychowawcami i rodzicami z materiałów nadających się do recyklingu oraz z transparentami promującymi postawy proekologiczne. Było kolorowo, wesoło i ekologicznie. Happening rozpoczął się korowodem zakończonym sadzeniem kolorowych kwiatów na górce. Piękna, kwietna łąka jest symbolem pamięci dbania o naszą planetę.

Łąkę można obejrzeć w okolicy amfiteatru przy ul. Wiszniewskiego w Siedlcach tylko przez dobę, więc warto wybrać się już dziś, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

„Naszym przesłaniem jest wychowanie dzieci w duchu proekologicznym, w uświadamianiu dzieci, społeczeństwa, rodziców, mieszkańców naszej planety, że jeżeli nie będziemy o nią dbać i odpowiednio jej szanować, to w przyszłości zastanie nas kwietna łąka z odpadów” – powiedziała Pani Grażyna Świderska - Dyrektor Przedszkola Nr 17 . Na happeningu gościł i porywał serca dzieciaków nasz siedlecki zespół: Mała Orkiestra Dni Naszych z repertuarem…..oczywiście ekologicznym. W imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Sitnika przywitała gości Pani Beata Like – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, w imieniu Rady Miasta Siedlce Wiceprzewodniczący - Radny Robert Chojecki. Na spotkaniu obecna również była Pani Bożena Piesio – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach.

Happening był organizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.