Koncerty zespołów Route 66 i Śląska Grupa Bluesowa

28 kwietnia 2023 r. (piątek), godz. 19:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Siedlecka Fala Bluesa to już obowiązkowa pozycja w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Co roku fani dobrej bluesowej muzyki mają okazję wysłuchać w sali „Podlasie” niezwykłych koncertów w wykonaniu siedleckich zespołów i zaproszonych gwiazd. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Route 66 i Śląska Grupa Bluesowa.

Zespół Route 66 powstał w 2010 r. Wielokrotnie występował m.in. podczas Gitariady i Siedleckiej Fali Bluesa. Koncertowali także w Łukowie, Łosicach i innych miejscowościach w regionie. Route 66 ma w swoim bogatym repertuarze muzykę rockową i bluesową, głównie z lat 70-tych i 80-tych. Zespół wystąpi w składzie: Marek Somla – śpiew, gitara, Stanisław Biardzki – gitara basowa, Wojciech Ciekot – instrumenty klawiszowe, Jacek Skup – perkusja.

Śląska Grupa Bluesowa to legendy sceny bluesowej i rockowej. Zespół, uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. W składzie zespołu znajdują się muzycy z olbrzymim dorobkiem artystycznym, wielokrotni laureaci muzycznych nagród. Grupa podtrzymuje pamięć o śląskich bluesmanach, z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali. W roku 2023 zespół obchodzi dwudziestolecie swojej działalności.

Skład zespołu to:

Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej grupy Krzak, od lat najlepsza gitara blues i rock w wielu plebiscytach;

Agnieszka Łapka – wokalistka i plastyk, przez wiele lat współpracowała z Janem Skrzekiem, uznawana za czołową wokalistkę bluesową;

Krzysztof Głuch – pianista, kompozytor, jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych, nagrywał i koncertował między innymi z Martyną Jakubowicz, Ireneuszem Dudkiem, zespołami Dżem, Cree, Pick-up, Young Power czy Free Dancing;

Michał Kielak – wirtuoz harmonijki ustnej, wielokrotny laureat nagród muzycznych;

Mirosław Rzepa – gitarzysta basowy, ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego;

Max Ziobro – niezwykle zdolny i doświadczony perkusista i kompozytor, w dorobku posiada współpracę z wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.