12 czerwca 2021 roku, z okazji XXII rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, odbył się V Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski.


Celem rajdu jest upamiętnienie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku. Jest to inicjatywa skierowana do środowiska motocyklistów i tych, którzy pragną oddać hołd i pamięć wielkiemu Polakowi. Rajd został współorganizowany przez Miasto Siedlce oraz Gminę Drohiczyn. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Siedlecki i Biskup Drohiczyński.

W dniu 12 czerwca 2021 r. o godzinie 10.20 V Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski wyruszył spod krzyża na błoniach papieskich. Szpaler motocykli przejechał do centrum miasta przed pomnik Świętego Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty, a stamtąd przez Sokołów Podlaski do Drohiczyna.
Kulminacyjnym punktem rajdu była msza święta polowa na placu przykatedralnym, przy replice ołtarza papieskiego, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Wiesław Niemyjski. We mszy świętej wzięło udział kilkuset motocyklistów, wśród nich prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego Michał Szeliga oraz wójt Korczewa Sławomir Wasilczuk. Po mszy świętej motocykliści przejechali pod muzeum motocykli, gdzie czekał na wszystkich ciepły posiłek a następnie do Korczewa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym ten rajd po raz kolejny mógł się odbyć: Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Radomiu, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Białymstoku, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie i oddział w Białymstoku, Komendantom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Dyrektorom SPZOZ w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Siemiatyczach.

W szczególności dziękujemy motocyklistom za tak liczne przybycie, dyscyplinę podczas przejazdu i niezwykłą atmosferę.
Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich służb mundurowych, które zabezpieczały trasę przejazdu - naczelnikom Wydziałów Ruchu Drogowego z KMP Siedlce, KPP w Sokołowie Podlaskim i KPP w Siemiatyczach. Dziękujemy za Wasz profesjonalizm i wzorową współpracę. Dziękujemy także służbom medycznym będącym w gotowości, ratownikowi medycznemu, który uczestniczył w rajdzie od początku do końca. Podziękowania kierujemy również do ks. Jarosława Oponowicza za wygłoszenie pięknych słów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II i poświęcenie motocykli przed wyruszeniem z Siedlec.

Do zobaczenia za rok.