Scenariusz spektaklu "Szkło" oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości.

22 czerwca 2021 r. (wtorek), godz. 19:30

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

Darmowe zaproszenia do odbioru w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od 14 czerwca. Podczas spektaklu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Woszczyńska

Asystent choreografa: Katarzyna Garbarczyk

Obsada: Wiktoria Prokurat - solistka, najstarsza córka, Julia Szot – matka, Ewa Stecewicz - II córka, Zuzanna Kukla - III córka, Katarzyna Garbarczyk, Natalia Jarząb, Julia Sawicka, Nadia Błaszczyk, Gabriela Remiszewska, Katarzyna Łuka, Julia Siewiera, Klaudia Uchmańska, Zuzanna Gozdek, Natalia Szczerbaciuk, Marika Adamkiewicz, Fabian Prochenka

Muzyka: Iwona Kobylińska – wokaliza, Edyta Koć – wiolonczela, Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński, Kamil Szafraniec

Reżyseria światła: Artur Wytrykus, Kamil Wielgórski

Reżyseria dźwięku: Marek Matwiejczyk

Wizualizacje: Szymon Szymański, Michał Bojar

Trailer: Daniel Woliński