Już w najbliższą niedzielę, 20 czerwca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się Festiwal Teatrów Amatorskich "O Jackową Kulę". Podczas festiwalu zobaczymy 11 spektakli w wykonaniu grup teatralnych m.in. z Warszawy,  Garwolina, Bielska Podlaskiego, Łukowa, Ulanu oraz Siedlec.

W jury zasiądą Miriam Aleksandrowicz, jedna z najwybitniejszych reżyserka dubbingu, aktorka z wieloletnim doświadczeniem instruktorskim. Dorota Zielińska, aktorka, instruktor, pedagog oraz Waldemar Obłoza, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, także z dużym dorobkiem jako prowadzący warsztaty i zajęcia teatralne. Prezentacje konkursowe oglądać można od godz. 11:00 do godz 22:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

"Z tęsknoty do teatru, z tęsknoty za widzami festiwal nasz do życia powołujemy. Nie widujemy się ostatnio przesadnie często. A i to z daleka. A lubimy się, szanujemy i podziwiamy. Wzajemnie. Jesteśmy amatorami. Mam na myśli ludzi po obu stronach rampy. Miłośnikami teatru i z miłością go uprawiającymi, niezależnie od certyfikatów i honorariów. Tworzymy więc okazję do spotkania. W teatrze. Z możliwie licznym udziałem widzów. Macie sposobność obejrzenia jednego dnia co najmniej dobre grupy. O ustalonej renomie. W różnorodnych przedstawieniach, od monodramu do del'arte, rozbuchane wyobraźnią, kreatywnością, energetyczne. Macie możliwość porównania występujących tego dnia. Z innymi występującymi na tej scenie. Tego i każdego innego dnia. Ściganie się teatrów to pomysł... dziwaczny. Jak to mierzyć? Linijką? Stoperem? Ale takie ściganie się, zwłaszcza w młodym wieku, jest jak... udział w regatach. Twarda szkoła, krótko i intensywnie. A doświadczenie bezcenne. No i każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, być najlepszą wersją siebie. Bo patrzą. Już niebawem pościgamy się na „naszym obiekcie”. W niedzielę, 20.06.2021, w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. 11 spektakli. Nazwaliśmy to Festiwalem Teatrów Amatorskich "O Jackowa Kulę". Prosimy, bądźcie tego dnia z nami. Świętujmy! Koniec „epoki lodowcowej”, znaczy, odmrażanie, kulturę, sztukę, teatr, lato... Spotkajmy się w Centrum, na Festiwalu. ZAPRASZAMY!" (Maciej Czapski)