Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na V edycję Letniego Festiwalu pod muralem. W tym roku będzie można wziąć udział aż w 5 koncertach, w których wystąpią: Warszawskie Combo Taneczne, Mariachi Los Amigos, ROUTE 66, Piramidy oraz Boleo & Follow The Riddim. Koncerty odbywać się będą na letniej scenie CKiS pod muralem w każdy piątek lipca o godz. 21:00. Wstęp wolny.

2 lipca
WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE

Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Skład:
Jan Emil Młynarski – śpiew/bandżola/
Anna Bojara - piła
Sebastian Jastrzębski - gitara
Wojtek Traczyk - kontrabas

9 lipca
MARIACHI LOS AMIGOS

El Mariachi to zespół muzyczny typowy najbardziej dla Meksyku, nie mniej jednak popularny w wielu innych (jeśli nie we wszystkich) państwach hiszpańskojęzycznych. Zespół Mariachi Los Amigos powstał w  1998 roku, aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, choć nie tylko, ponieważ w ich szerokim repertuarze znajdują się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich. W repertuarze Mariachi Los Amigos znaleźć można utwory takie jak: "La cucaracha", "La bamba", "Cucurrucucu paloma", "El sinaloense", "Ay Jalisco no te rajes", "El son de la negra", "Las alazanas" czy "Bésame mucho". Wymienione powyżej utwory przedstawiają jedynie niewielką część najbardziej tradycyjnego meksykańskiego repertuaru Mariachi Los Amigos.

Występują:
Carlos Martinez Anaya (skrzypce, śpiew)
Jesus Estrada Guzman (guitarron, vihuela, gitara, wiolonczela, harmonijka, śpiew)
Gabriel Hernandez Rizo (vihuela, gitara, flet poprzeczny, śpiew)


16 lipca
ROUTE 66

Zespół Route 66 powstał w 2010 r. Wielokrotnie występował m.in. na Siedleckich Gitariadach, brał udział w Fali Bluesa, koncertował przy Fontannie. Ponadto prezentował się na scenie muzycznej w Łukowie, Łosicach i innych miejscowościach w regionie. Route 66 ma w swoim bogatym repertuarze muzykę rockową, głównie z lat 1970-1980 oraz bluesową. Zespół obecnie występuje w składzie: Stanisław Biardzki - gitara basowa, Wojciech Ciekot - instrumenty klawiszowe, Maciej Lange - perkusja oraz Marek Somla - gitara, śpiew.23 lipca

PIRAMIDY - "Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady"

"Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady" to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Piosenkę o niebieskim baloniku, Wybaczcie piechocie, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, legendarną Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Piosenkę o Arbacie, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Państwa 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.


Program wykonują:
Piotr Kajetan Matczuk
Artur Chyb
Tomasz Imienowski


30 lipca
Boleo & Follow The Riddim

Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką Reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie artysta pracujący w nowej formacji Boleo & Follow The Riddim. W 2017 roku wokalista Boleo postanowił zrealizować nagrania swojej solowej płyty po długiej przerwie. Nagrań dokonano w Jacob Sound Studio, u Jakuba Skibińskiego - perkusisty obecnej formacji Boleo & Follow The Riddim. Już podczas realizacji nagrań padł spontaniczny pomysł - a może by tak założyć zespół? I właśnie tak powstała formacja Boleo & Follow The Riddim. Skład tworzą muzycy z dużym bagażem doświadczeń zdobytym przez ostatnie lata pracy w różnych zespołach oraz projektach muzycznych. Zespół wydał w 2019 roku swój pierwszy debiutancki album pt. "Follow The Riddim" nakładem wytwórni Zion Records. Grupa wykonuje autorski repertuar w stylistyce szeroko pojętej muzyki Reggae. Zespół ma na koncie wiele koncertów klubowo-plenerowych takich jak m.in. Ostróda Reggae Festival czy Reggae Nad Wisłokiem. W grudniu ubiegłego roku zespół wydał singiel wraz z teledyskiem, z gościnnym udziałem Damiana Syjonfama. Singiel ten zapowiada drugi nadchodzący album. W bieżącym 2021 roku zespół rozpoczął nagrania drugiej płyty.