W dniach 16-17 kwietnia br. na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbył się (w formie zdalnej) XXII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki. Wydarzenie stanowiące okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy między młodymi adeptami studiów historycznych oraz archiwistycznych z całego kraju, zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta miasta Siedlce Andrzeja Sitnika, który wystosował do uczestników list gratulacyjny.   Siedlce, dnia 14.04.2021 r.


Szanowni Uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki w Siedlcach,

Serdecznie witam Państwa na wydarzeniu, które z przyjemnością objąłem Honorowym Patronatem, jako Prezydent Miasta Siedlce.

Jestem zadowolony z faktu, że zostało ono zorganizowane w Siedlcach przez Instytut Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego.

Życzę wszystkim uczestnikom, zarówno studentom jak i wykładowcom, owocnych dyskusji, wymiany myśli i doświadczeń, wielu ciekawych wystąpień i inspiracji. Cieszę się, że w tym trudnym czasie znaleźliście Państwo sposobność, by integrować środowisko archiwistów, tym samym podnosić poziom swojej wiedzy i doskonalić umiejętności.

Dziękuję organizatorom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie XXII Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki.

Żałuję, że ze względów epidemicznych nie mogę Państwa powitać osobiście i zaprosić do zwiedzania Siedlec. Niemniej jednak, gdy już nastanie czas sprzyjający wyjazdom, zapraszam uczestników Zjazdu do odwiedzenia naszego pięknego miasta.


Z poważaniem

Prezydent Miasta Siedlce
        Andrzej Sitnik