Po raz szósty mieszkańcy Siedlec, 1 marca oddali hołd "Żołnierzom Wyklętym". Patronat nad obchodami objął w tym roku prezydent RP Andrzej Duda. Pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a liczne delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pamięci.
Tradycyjnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele garnizonowym. Eucharystii przewodniczył, kapelan garnizonu siedleckiego ks. płk. Andrzej Dziwulski. Po Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym, sprawowanej w intencji żołnierzy konspiracji i podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego uczestnicy uroczystości przemaszerowali ul. Sienkiewicza i Floriańską na Skwer Wileński.
Pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej odbyły się centralne obchody święta. Przybyli na nie przedstawiciele parlamentu, reprezentowani przez senatora RP Waldemara Kraskę i posłankę Annę Marię Siarkowską. Władze miasta reprezentowali prezydent Wojciech Kudelski, jego zastępca Jarosław Głowacki i przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Garnizonu Siedleckiego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Miejskiej Komendy Policji, organizacji patriotyczno paramilitarnych, stowarzyszeń i grup rekonstrukcyjnych, partii politycznych, organizacji harcerskich i związkowych. Pod pomnikiem ustawiło się blisko 30 pocztów sztandarowych siedleckich szkół i instytucji.
Po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Wojskową w Siedlcach pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zaprezentowali program słowno-muzyczny poświęcony, m.in. pamięci rtm. Witolda Pileckiego. Przemawiając, w imieniu władz miasta wiceprezydent Jarosław Głowacki podkreślił, że żołnierzy podziemia niepodległościowego reżim komunistyczny ukarał podwójnie - raz odbierając im życie, a po wtóre skazując, przez wiele dziesiątek lat, na zapomnienie. Przybliżył także postać jednego z niezłomnych por. Zdzisława Brońskiego, pseudonim "Uskok", który jako "żołnierz wyklęty" walczył i zginął na Lubelszczyźnie.
Apel pamięci odczytał kpt. Artur Gołuński, w którym uwzględniono także żołnierzy podziemia niepodległościowego skrytobójczo zamordowanych przez funkcjonariuszy siedleckiego UB w nocy z 12 na 13 kwietnia 1945 r. Kompania honorowa 1 Warszawskiej Brygady Pancernej oddała salwę honorową.
Uroczystości pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK, którymi dowodzili: mjr Zygmunt Szendzielarz, ps. "Łupaszka" i kpt. Władysław Łukasiuk, ps. "Młot" zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Warto zaznaczyć, że w tym roku w uroczystościach udział wzięli uczniowie dwóch klas "mundurowych", działających w ZSP nr 1 "Elektryku" i ZSP nr 4 "Rolniku". Kolorytu obchodom nadała grupa rekonstrukcyjna 1 pułku strzelców konnych oraz kombatanci ze Stowarzyszenia Spadochroniarzy Polskich. Po raz pierwszy w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięła udział i złożyła wieniec zorganizowana grupa kibiców siedleckiej "Pogoni".
Tegoroczne miejskie obchody "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych" patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
List prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych