Jak zawsze Muzeum przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji. W tym roku tematem przewodnim będzie życie codzienne w PRL-u. Wyjątkowym punktem będzie konkurs mody na stylizację z tego okresu. Chętnych zapraszamy do zabawy. Będzie to również okazja do przewietrzenia swoich pawlaczy i strychów. Przy ocenie liczy się kreatywność i wierność stylistyce epoki. Dla Laureatów przewidziano nagrody pieniężne. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub osobiste w dniu imprezy.

Zgłoszenia telefoniczne od 13 do 17 maja 2024 r. w godz. 9.00-15.30 pod numerem (25) 632 74 70 (79). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń .

Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym pod linkiem https://drive.google.com/.../1Vr9ivaPkZjQG.../view...

Szczegółowy program imprezy poniżej:

18.00-23.30

UDOSTĘPNIENIE WYSTAW

18.30-19.30

STOISKO Z ORANŻADĄ I WODĄ MINERALNĄ

Popularnym elementem czasów PRL-u, spotykanym na każdej imprezie i do kupienia w każdym GS-ie, była oranżada.Chcesz poczuć klimat minionej epoki ? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne stoisko z napojami (parter - przy wejściu głównym).

20.45-21.30

KONKURS NA PRZEBRANIE: NIE TYLKO „BANANÓWKA” I „DZWONY”… MODA W PRL-U

Jesteś kreatywny i lubisz dobrą zabawę? Wszystkich (osoby niepełnoletnie z dorosłym opiekunem) zapraszamy do udziału w konkursie na strój z minionej epoki. Ocenie podlega przebranie, oryginalność, wierność stylistyce epoki, a także dodatki i ogólne wrażenie. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub osobiste w dniu imprezy. Oceny dokona profesjonalne jury, werdykt jest ostateczny. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.

HARMONOGRAM KONKURSU:

18.30-20.00 ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW (parter - przy szatni).

20.45-21.3 0POKAZ KONKURSOWY (I piętro - sala audiowizualna).

22.30 OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD (I piętro - sala rotundowa).

19.00-20.30, 21.45-23.00

„POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”. GRY KOMPUTEROWE I TELEWIZYJNE

PÓŹNEGO PRL-U

W czasach PRL-u nie było smartfonów i komputerów takich, jakie dzisiaj znamy, ale dobrej zabawy nie brakowało. Przed trzepakiem odbywały się turnieje „w tysiąca”, w domu całe rodziny grały w „fortunę”, a szczęśliwcy którym dane było posiadać komputery ZX Spectrum, Commodore czy Atari, bili kolejne rekordy w ponga lub łowcę diamentów. Jeśli lubisz komputery i chcesz się sprawdzić w kultowych grach lat 80., to będziesz miał okazję do korzystania z oryginalnych zestawów komputerowych z minionej epoki (I piętro - sala audiowizualna).

20.00-23.15

KONKURS WIEDZY O MUZEUM I PREZENTOWANYCH WYSTAWACH

Konkurs adresowany do osób lubiących wyzwania i zagadki. Losujesz pytanie i szukasz odpowiedzi na naszych wystawach. Im więcej udzielisz prawidłowych odpowiedzi, tym więcej zdobędziesz atrakcyjnych nagród (parter - hol z kredensem).

Wstęp 2 zł