W niedzielę, 12 maja o godz. 17:00 w Parku Miejskim Aleksandria odbędzie się czytanie performatywne fragmentów "Pana Tadeusza" w wykonaniu adeptów Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza.

Kojarzycie „Pana Tadeusza”? Tak, Tego. Mickiewiczowego… Co za pytanie! No raczej. Jak każdy w tej okolicy. Przerabialiśmy. Znaczy, czytaliśmy, omawialiśmy, pisaliśmy…  robiliśmy te wszystkie szkolne rzeczy, które są tak dalekie od frajdy, jak to tylko możliwe. Sorry. No dobra, a słyszeliście Go?… Hej, było narodowe czytanie. OK, 12 lat temu. Wykonawczynie i wykonawca właściwie tego nie pamiętają. Więc… Wzięliśmy jeden, drugi fragment. Poczytaliśmy. Na głos. Bez presji oceny, sprawdzianu, odpytywania do pierwszej skuchy. Pogadaliśmy sobie, poćwiczyli… pobawili się. Teraz będziemy się dzielić. Radością i przyjemnością. Naszymi odkryciami. Zapomnianych słów, klimatów, muzyki, rytmu, rymów, może nawet średniówki i transakcentacji. To jest jak przerwa po lekcji polskiego. Książka i krwawy mozół zostały w klasie. Tadzik, dajesz! Bez zadęcia, z jajem, Masz głos. Tego głosu użyczają młodemu Soplicy i nie tylko adeptki i adept STIMu.


Projekt pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #UEdlaNAS
 
Czytanie performatywne fragmentów epopei narodowej w niedzielę, 12.05., o godzinie 17:00, w Parku Miejskim Aleksandria.

Wstęp wolny.