Zapraszamy na Noc Muzeów 2024! W tym roku zachęcamy do zwiedzania trzech wystaw: „Uliczne opowieści” Justyny Jezierskiej w Galerii Fotografii Fokus, „Ostrość” Grzegorza Grabarskiego w Galerii „w Bramie” i „Miraże rzeczywistości” Włodzimierza Dąbkowskiego w Małej Galerii Sztuki. Zapraszamy w godzinach 19:00-23:00!

Galeria Fotografii Fokus MOK, ul. Pułaskiego 7
Galeria „w Bramie” MOK, ul. Pułaskiego 7
Mała Galeria Sztuki MOK, ul. Sienkiewicza 63

18 maja 2024 r. (sobota), godz. 19:00

Justyna Jezierska jest aktywną biegaczką i pasjonatką podróży, co inspiruje ją do odkrywania nowych miejsc i uchwycenia różnorodności życia ulicznego. Lubi portretować ludzi i uwieczniać ich naturalne emocje, jednak to fotografia uliczna stanowi jej największe wyzwanie i źródło pasji. Uważa, że ulica jest najlepszą sceną, pełną nieprzewidywalnych sytuacji i fascynujących detali, które warto uchwycić. Zawsze ma przy sobie aparat, gotowa uwiecznić magiczne momenty ulicznego życia, które mogą uchodzić niezauważone dla przeciętnego obserwatora. Wystawa Justyny Jezierskiej prezentowana w Galerii Fotografii Fokus to doskonała okazja do zapoznania się z jej wyjątkowym spojrzeniem na świat, zanurzając się w fascynującym światku ulicznej fotografii, pełnej życia i emocji.

Grzegorz Grabarski łączy pasję projektowania noży składanych z ich fotografowaniem, tworząc klimatyczne prace, wielowymiarowe obrazy, w których umiejętnie przekazuje natchnione wizje. Jest uznanym na całym świecie „knife designerem". Ma na koncie kilkadziesiąt projektów noży wykonanych w jednej z najlepszych branżowych fabryk. Jego projekty są w posiadaniu dziesiątek tysięcy użytkowników i kolekcjonerów, którzy jednocześnie są fanami stylu K0MB0U.

Wystawa Włodzimierza Dąbkowskiego prezentuje malarstwo artysty, które jest opowieścią o świecie i ludziach zagubionych w szaleńczym pędzie ku autodestrukcji. Wyrazem tej osobistej sztuki są smutne, odrealnione i czasem przerażające obrazy, które jednak często dają nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.