Zakończył się czas beztroskich wakacji. Rozpoczynamy dziś kolejny rok szkolny, rok nauki i pracy, rok pełen wyzwań. Po doświadczeniach minionego roku szkolnego wszyscy mamy nadzieję, że długo oczekiwany powrót będzie bezpieczny i pozwoli docenić tradycyjną formę nauczania oraz znaczenie bezpośrednich kontaktów w środowisku szkolnym.

Drodzy Uczniowie!
Z pewnością po wielu miesiącach nauki na odległość nie możecie się już doczekać, kiedy zasiądziecie w szkolnych ławach. Być może są też tacy, którzy niechętnie wracają do szkoły. Potraktujcie ten nowy rok szkolny jako wyzwanie, a nie jako nieprzyjemny obowiązek. Pamiętajcie, że te wyzwania, ten trud podejmujecie dla siebie a zdobyte na zajęciach umiejętności zaprocentują w przyszłości. Życzę Wam wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i w odnajdywaniu własnej drogi życiowej. Szczególne słowa otuchy kieruję do Pierwszoklasistów. Życzę Wam, żebyście w szkole spotkali wielu wspaniałych przyjaciół i samych życzliwych ludzi, by nauka stałą się przygodą edukacyjną i zapewniła mądre poznawanie świata.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Drodzy Rodzice!
Uczestniczycie codziennie w życiu uczniów. Jesteście po to, by ich rozwijać i wspierać, motywować do działania, kształtować osobowość, budzić zainteresowania. Niech ten trud wkładany w zdobywanie wiedzy i rozwój zainteresowań zaowocował w przyszłości, aby ci młodzi ludzie stali się nie tylko wykwalifikowanymi pracownikami, ale przede wszystkim dobrymi ludźmi. Życzę Wam spokojnej i satysfakcjonującej pracy.

Szanowni Państwo!
Trudno na ten moment przewidzieć, co nas czeka w przyszłości, biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa. Na pewno czeka nas rok wyjątkowy, trudny i wymagający od wszystkich wielu dodatkowych działań. Zróbmy wszystko, by nasi uczniowie mieli zapewniony spokój i bezpieczeństwo. Niech nam towarzyszy świadomość, że najważniejszym celem szkoły jest pomoc każdemu uczniowi, by mógł stać się lepszym, mądrzejszym i dojrzalszym. W dobie zagrożenia epidemicznego jest to zadanie nielekkie dla każdej ze szkół, jak również dla całego systemu oświaty.

Pamiętając o tym, pragnę wszystkich zapewnić o pełnym wsparciu i pomocy. W obecnym czasie zarówno zdobywanie, jak i przekazywanie wiedzy, jest bardzo utrudnione. Życzę więc przede wszystkim zdrowia, ogromu wytrwałości, siły i kreatywności w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Niechaj dźwięk pierwszego dzwonka nowego roku szkolnego 2020/2021 będzie dla wszystkich dobrym znakiem. Życzę powodzenia i bezpiecznej nauki w szkole!

                                                                                                             Prezydent Miasta Siedlce
                                                                                                                      Andrzej Sitnik