Spotkanie autorskie z Małgorzatą Trzaskalik - Wyrwą odbyło się o godz. 16:30 w Sali Białej. Poprzedził je koncert na zabytkowym pozytywie w Kaplicy pw. św. Krzyża (ul. Starowiejska 13). Przepięknie śpiewała Ania Januszewska.

„Organy Miasta Siedlce” Małgorzaty Trzaskalik - Wyrwy to dwie przenikające się publikacje – płyta CD z nagraniem siedmiu siedleckich instrumentów oraz album w niezwykły sposób prezentujący całe instrumentarium miasta. Znajdziemy w nim zdjęcia organów z zewnątrz i od środka, ciekawe opisy, zawiłe historie budowy dawnych organów oraz multimedialny dodatek – kody QR prowadzące do nagrań poszczególnych instrumentów umieszczonych na stronie internetowej. Autorka oprowadza czytelnika po naszym mieście - posługując się historycznymi mapami zaprasza do zabytkowych obiektów wyposażonych w organy piszczałkowe.

Jest to prezentacja historii miasta od „organowej kuchni”, pełnej ciekawych form, architektury i brzmień, które - jak zapachy i smaki - wpływają na nasz artystyczny apetyt. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Chopin University Press.