Jak wyglądała przyroda miasta przed laty? Czym była dla ówczesnych mieszkańców? Jak wypoczywali oni na jej łonie i czy spacerowali po parku? Polski Klub Ekologiczny zaprasza na sesję tematyczną na ten temat 20 października, w ramach 18. Festiwalu Nauki i Sztuki.
Polski Klub Ekologiczny Koło “Podlasie" w Siedlcach jest organizatorem przyrodniczo-historycznej sesji w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Razem ze współorganizatorami – Biblioteką Pedagogiczną i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszamy mieszkańców na to wydarzenie.
Ekolodzy chcą pokazać dawną przyrodę miasta, ale w powiązaniu z tym, czym była dla ówczesnych mieszkańców, jak wypoczywali oni na jej łonie, spacerowali po parku... . Wracamy tym samym do historii ochrony przyrody i tradycji krajoznawstwa w Siedlcach. Mamy się przecież czym pochwalić. W każdym z tematów staraliśmy się pokazać sylwetki siedlczan, zarówno tych zasłużonych, których nazwiska widnieją na tabliczkach ulic, jak i tych mniej znanych, a związanych z przyrodą naszego miasta. Zapraszamy, więcej na stronie: www.facebook.com/KlubEkologicznySiedlce.
Poniżej program sesji PKE 20 października.
aut. JiC na podst. źródła: Koło PKE “Podlasie" w Siedlcach
Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
Na zdjęciu: drzewo z Parku Aleksandria – Grab Jacek; drzewo-laureat 3. miejsca w konkursie na "Drzewo Roku 2015"; ostatnie drzewa z alei bindażowej Księżnej Aleksandry Ogińskiej, pomnik przyrody od lutego 2016 roku. Autor zdjęcia Krzysztof Suchożebrski.